OS.SO zapowiada debiutancki album nowym singlem “Waterfall”!

420

OS.SO czyli Zuzanna Ossowska zaprezentowała swój najnowszy i łapiący za serce singiel “Waterfall”, który jest jednocześnie zapowiedzią debiutanckiego albumu “Lethe”. Bez wątpienia jest to jedna z tych magicznych piosenek, które zostaną z nami na dłużej… Słuchajcie koniecznie!

Nie ukrywamy, że OS.SO czyli Zuzanna Ossowska to nieznana przez nas do tej pory artystka, więc tym bardziej cieszymy się z tego odkrycia. I choć ma za sobą już spory kawałek muzycznej historii to jej najnowszy singiel zdaje się być przełomowy i wyjątkowy, ujmując nas swoim dojrzałym i niebanalnym przekazem. Dopełnieniem całości jest minimalistyczny teledysk stworzony przez samą artystkę ale czy potrzeba do niego czegoś więcej…?

OS_SOOS.SO o “Waterfall”

“Waterfall” opowiada o miarowym, potężnym, a jednocześnie uspokajającym szumie wodospadu, zagłuszającym cały zgiełk świata. Pomysł na teledysk przyszedł mi do głowy, kiedy czytałam autobiografię Mariny Abramović. Uważam, że poza muzyką to właśnie performance najpełniej eksploruje czasowy wymiar sztuki. W obrazie do mojej najnowszej piosenki chciałam skupić uwagę odbiorców przede wszystkim na samym pojęciu czasowości, na polifonicznej naturze czasu: naszym subiektywnym odczuwaniem tego wymiaru i jego obiektywnym istnieniem.”

Na zapowiadanym albumie “Lethe” znajdzie się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: Mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli.

OS_SO-Waterfall_coverSłuchaj singla na platform steamingowych: https://ffm.to/OSSOwaterfall

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

Więcej o OS.SO: www.facebook.com/zuossowska