Odette Dąbrowska wystąpi na “Metropolia jest Okey”

216

Jak co roku od dziesięciu lat, “Metropolia jest Okey” prezentuje trójmieszczanom bardziej i mniej znanych artystów związanych z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Podczas XI edycji tego cyklicznego wydarzenia, na scenie “Metropolia jest Okey” zaprezentuje się młoda gdańska pianistka i wokalistka – Odette Dąbrowska.

Tegoroczne wydarzenie przedstawi się w zupełnie nowej odsłonie. Organizatorzy, czyli Nadbałtyckie Centrum Kultury, postanowiło bowiem wyjść naprzeciw szerszej publiczności i idąc z duchem czasu, rozszerzyć działanie “Metropolii” na większą, wykraczającą poza granice Trójmiasta, skalę. “Metropolia jest Okey” 2017 będzie zatem ostatnią imprezą w znanej nam formie i z tego też powodu w tym roku odbywać się będzie tylko i wyłącznie w Gdańsku. Warto więc poczekać, co przyniesie nam kolejna zima 🙂

W trakcie “Metropolii” 2017 zaprezentuje się wschodząca gwiazda sceny muzycznej młodego pokolenia – Odette Dąbrowska. Jej występ uświetni uroczystość wręczenia Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury.

Podczas zapowiedzianego na 28 grudnia o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim  koncertu muzyki klasycznej, zobaczymy i usłyszymy Aleksandrę Dąbrowską w dwóch odsłonach: jako pianistkę i jako wokalistkę.

Koncert składać się będzie z dwóch części: 
Część I
Aleksandra Dąbrowska – fortepian
Julia Pruszak- sopran
Część 2
Odette Dąbrowska
Marcin Gałązka – gitara
Przemek Bartos – gitara basowa
Tomasz Koper – perkusja

Odette, a prywatnie Aleksandra Dąbrowska, jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Pianistka i wokalistka, od zawsze wiedziała, że jej życie związane będzie z muzyką. Od wielu lat samodzielnie komponuje i pisze teksty, lecz dopiero po ukończeniu studiów odważyła się wyjść do ludzi ze swoją twórczością. I tak, z powodzeniem artystka do dziś stara się czarować publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. Jej utwory to zderzenie dwóch świadomie podkreślanych przez artystkę kontrastujących stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. A wszystko po to, by ukazać tym samym zmienność ludzkiej natury. 

Więcej o artystce i “Metropolia jest Okey” znajdziecie na www.facebook.com/musicodette i  www.facebook.com/MetropoliaJestOkey.