Nowy singiel i album zespołu Muchy

0

Poznański zespół Muchy wraca z nowym singlem. Piosenka jest zapowiedzią nadchodzącej trasy koncertowej oraz nowego studyjnego albumu. Premierę płyty zaplanowano na przyszły rok.

Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe “Powracająca Fala” i “Reakcja łańcuchowa” Muchy powróciły w oryginalnej konfiguracji personalnej wiosną tego roku. Zespół zagrał na kilku festiwalach, m.in. OFF Festivalu i Late Summer Festival, wydał reedycję kultowego albumu “Terroromans”, a teraz zapowiada premierę nowego albumu. Premierowy singiel zatytułowany “Miłość” prezentujemy poniżej. Współautorem muzyki jest Krzysztof Zalewski.

Piosenka “Miłość” powstawała latem, kiedy zespół po wiosennym powrocie odwiedzał największe festiwale, już z myślą o jesiennej trasie. Zwiastuje to, co ma nadejść w 2019 roku. Brzmieniem “Miłość” nawiązuje do początków zespołu i najlepszych indie-rockowych czasów. Mówi wprost o tym, czego bardzo często dzisiejszym czasom i nam wszystkim brakuje – prostych, szczerych uczuć – zapowiada Michał Wiraszko. Zespół, podobnie jak w poprzednich latach, pracuje nad nowym materiałem z Marcinem Borsem.

Od 18 listopada Muchy będzie można oglądać na koncertach w całej Polsce. Formacja wystąpi m.in. we Wrocławiu, w Sopocie, Poznaniu, Warszawie czy Krakowie. 

Muchy powstały w 2004 roku w Poznaniu z inicjatywy Michała Wiraszki, Szymona Waliszewskiego i Piotra Maciejewskiego. W 2006 roku zespół został uznany za odkrycie roku według Trójki i miesięcznika Machina. Rok później ukazał się debiut zespołu, który zostaje uznany za płytę roku przez słuchaczy PR3. Kolejne lata w historii zespołu to występy na największych festiwalach jak Open’er, Coke Live czy OFF Festival, a także kolejne płyty i zmiany personalne. W 2018 roku, po blisko 3 latach przerwy, Muchy wracają do koncertowania.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/Muchyband.

Muchy wracają do świata żywych! Zapraszamy na „Xerroromans” Tour

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here