Nowy album Taco Hemingwaya już w sierpniu

0

Mimo zapowiedzianej przerwy wydawniczej, Taco Hemingway postanowił jednak wydać nowy album jeszcze tego lata. Krążek będzie nosił tytuł  “Pocztówka z WWA, Lato’19”.

Album zatytułowany “Pocztówka z WWA, Lato’19” ukaże się 9 sierpnia. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej muzyka.

Taco Hemingway, “Pocztówka z WWA, lato ’19”, okładka albumu

Na płytę trafi 11 utworów (na wersji limitowanej będzie ich trzynaście ścieżek), w tym sześć duetów, jednak nazwiska artystów, z którymi tym razem współpracował Taco nie została jeszcze ujawniona.

Tracklista albumu prezentuje się następująco:

 1. Człowiek z dziurą zamiast krtani
 2. Antysmogowa maska w moim carry-on baggage feat. ?
 3. Leci nowy future
 4. W piątki leżę w wannie feat. ?
 5. WWA VHS feat. ?
 6. Wytrawne (z nutą desperacji)
 7. Wujek Dobra Rada
 8. Tijuana feat. ?
 9. Sanatorium feat. ?
 10. Alert RCB feat. ?
 11. Kabriolety

“Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.

Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato,” napisał Taco.

Taco Hemingway w ubiegłym roku zagrał wyprzedaną trasę promując album “Café Belga”. Również jego projekt z Quebonafide bił rekordy popularności.

Więcej o artyście na www.facebook.com/tacohemingway.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here