Nowa twarz islandzkiej sceny – poznajcie ROKKY

0

Jeśli od strony muzycznej Islandia kojarzyła się wam dotychczas tylko z Björk, to wiedzcie, że od dziś się to zmieni. Poznajcie ROKKY – młodą artystkę, której utwory już niebawem zawojują międzynarodowe rozgłośnie radiowe!

ROKKY to pochodząca z Islandii artystka, która od kilku lat mieszka i tworzy w Berlinie. Jej muzyka to przede wszystkim taneczna elektronika, w której można odnaleźć inspiracje takimi zespołami jak Miss Kittin, Robyn czy Peaches.
Ten rok był przełomowy w karierze ROKKY, jej singiel „My Lips” został użyty w kampanii reklamowej marki Esprit. Zarobione w ten sposób pieniądze pozwoliły artystce na stworzenie własnego wydawnictwa ROKKY Music i wydanie singla. Utwór w dniu premiery znalazł się na listach przebojów takich portali jak New Music Friday w Wielkiej Brytanii i strony Popjustice. Przy okazji premiery singla Rokky wystąpiła w Reykjaviku, gdzie została dostrzeżona przez jeden z największych islandzkich magazynów „The Reykjavik Grapevine’s”, który artykuł o artystce zatytułował „The Rise of ROKKY: A New Star Arrives”! Przyszły rok to premiera EPki artystki, która już teraz zyskuje coraz większy rozgłos!

Singiel „My Lips” znajdziecie w serwisach streamingowych pod adresem http://phonofile.link/my-lips.

Więcej info o ROKKY znajdziecie na www.facebook.com/rokkymusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj