“Nie wiem jak” – Łukasz Łyczkowski & 5 RANO chwilę przed premierą…!

0

Ambitny i wzruszający… Te słowa najlepiej opisują drugi klip, zapowiadający nadchodzący krążek “Korzenie” Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO.

Łukasz Łyczkowski po zajęciu 2 miejsca w ostatniej edycji Voice of Poland wraz z matczyną formacją 5 RANO nagrał nowy album ,,Korzenie”. Po tak wielkim sukcesie komercyjnym wszyscy spodziewali się, że wydawnictwo będzie odpowiadało obecnym trendom, lecz nic bardziej mylnego. Styl 5 RANO ukształtowany przez zespoły z lat 70-tych, tym co najlepsze w latach 90-tych, szczególnie rodem z Seattle, stoi w afroncie do tego, czemu mainstream obecnie hołduje. Nie bacząc na oczekiwania rynku muzycznego muzyka zawarta na nowym wydawnictwie to kwintesencja tego czego oczekujemy od rockowej kapeli czyli nieokiełznane dzikie riffy i szczere do bólu teksty.

Album ,,Korzenie” to swoisty hołd takim gatunkom jak hard rock, metal, grunge, blues, southern rock czy nawet rock progresywny. Zespół pod opieką Piotra Łukaszewskiego nagrywał w legendarnym studio CUSTOM 34 co gwarantuje najwyższy standard brzmienia. Łukasz Łyczkowski & 5 RANO zaprasza na koncerty w ramach trasy promującej album ,,To jest mój Rock&Roll”. Wszyscy Ci, którzy szukają szczerości, całkowitego oddania muzyce z pewnością się nie zawiodą.

Nie szukajcie tu tekstów w stylu “dmuchnij w mój gwizdek” czy (z całą sympatią) “weź się weź się”. Najnowszy klip autorstwa laureata programu The Voice of Poland jest nie tylko interesujący wizualnie. Tak samo, jak w przypadku wcześniejszego klipu (“To jest mój Rock & Roll” ), znajdziecie tu mądre, życiowe i nieczęsto w muzyce omawiane kwestie. Zdjęcia zostały zarejestrowane na terenie opuszczonego Miasteczka Westernowego w Kosinie oraz na terenie posesji Bartka Raszkiewicza “Domki nad Stawem” w Lubrzy.

Za nagranie utworu i klipu odpowiedzialni byli:

  • Łukasz Łyczkowski – Muzyka i słowa
  • Piotr Łukaszewski – Gitary, bas
  • Piotr, Mikołaj Łukaszewscy – Perkusja
  • Krzysztof Dziemidzik – Piano
  • Tomasz Świerk – Syntezatory
  • Piotr Łukaszewski – Produkcja, mix i master
  • Michał Jagiełło – Zdjęcia i montaż clipu
  • Mariusz Puk – Asystent operatora

Jak mówią artyści, “Nie wiem jak” pokazuje trochę delikatniejsze, intymniejsze oblicze zespołu:

“Nie wiem jak” to bardzo osobisty utwór Łyczka. Nie wiem jak żyć… Ilu z nas zadaje sobie to pytanie zmagając się z zastaną rzeczywistością, w dobie gonitwy za mamoną, nieustannie mając poczucie wciągania przez system. W utworze, Łukasz rozlicza się z demonami z przeszłości, oczyszcza się z fałszu i rozlicza ze zdrady, na koniec dziękując Tej, która nauczyła go żyć. I tego i Wam życzymy, abyśmy wspólnie nauczyli się żyć godnie, w pełni przyjmując na siebie co przyniesie los.
– Łukasz Łyczkowski & 5 RANO

Premierę krążka “Korzenie” zapowiedziano na 19.10.2018 roku. Tego samego dnia, koncertem w Sulęcinie, zespół rozpoczyna trasę koncertową. Pełen harmonogram znajdziecie na www.facebook.com/pg/5RANOrockband/events.

Więcej o wykonawcach na www.facebook.com/5RANOrockband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj