Muzyczna strona Oscarów 2020

0

Zaledwie kilka dni temu, bo w nocy z 9 na 10 stycznia 2020 odbyła się 92 już ceremonia wręczenia Oscarów. W tym roku swoimi występami galę uświetnili Janelle Monaé, Billie Eilish, Elton John a nawet, niespodziewanie, Eminem.

92. ceremonię wręczenia Oscarów zainaugurowała Janelle Monaé, która zaśpiewała fragmenty tematu przewodniego z programu “Mister Rogers’ Neighborhood“, przeboju “I’m Still Standing” Eltona Johna oraz swojej piosenki “Come Alive (The War of the Roses)“. Na scenie towarzyszył jej Billy Porter.

Billie Eilish zaprezentowała wzruszającą, choć delikatnie przeinterpretowaną “YesterdayThe Beatles. Piosenka, którą młoda gwiazda wykonała ze swym bratem oraz współpracownikiem Finneasem, towarzyszyła segmentowi In Memoriam, w którym przypomniano gwiazdy, które odeszły ostatnich miesiącach, w tym Kirka Douglasa, Kobe Bryanta, Terry’ego Jonesa, Danny’ego Aiello, Doris Day czy Petera Fondę.

Wielką niespodzianką był występ Eminema, którego udział w oscarowej gali wcześniej nie był anonsowany. Raper przypomniał swój filmowy hymn “Lose Yourself” z obrazu “8. Mila”. Piosenka, która wygrała Oscara w 2003 roku, otrzymała od oscarowej widowni owację na stojąco.

Jedną z gwiazd wieczoru na pewno był Elton John, który zaprezentował “(I’m Gonna) Love Me Again“. Jak się później okazało, piosenka stworzona do filmu “Rocketman” otrzymała Oscara. Była to druga statuetka Johna, pierwszą odebrał za “Can You Feel the Love Tonight” z “Króla lwa” w 1995 roku.

Oscara za najlepszą muzykę otrzymała islandzka artystka, kompozytorka i wiolonczelistka, Hildur Guðnadóttir, która odpowiadała za ścieżkę dźwiękową do “Jokera“.

Nominowani w kategorii NAJLEPSZA MUZYKA FILMOWA:

  • JOKER – Hildur Guðnadóttir – ZWYCIĘZCA
  • LITTLE WOMEN – Alexandre Desplat
  • MARRIAGE STORY – Randy Newman
  • 1917 – Thomas Newman
  • STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER – John Williams

Nominowani w kategorii NAJLEPSZA ORYGINALNA PIOSENKA FILMOWA:

  • “I Can’t Let You Throw Yourself Away” from TOY STORY 4 – Randy Newman (muzyka i słowa)
  • “(I’m Gonna) Love Me Again” from ROCKETMAN – Elton John (muzyka), Bernie Taupin (słowa) – ZWYCIĘZCA
  • “I’m Standing With You” from BREAKTHROUGH – Diane Warren (muzyka i słowa)
  • “Into The Unknown” from FROZEN II – Kristen Anderson-Lopez oraz Robert Lopez (muzyka i słowa)
  • “Stand Up” from HARRIET – Joshuah Brian Campbell oraz Cynthia Erivo (muzyka i słowa)

Więcej szczegółów oraz pełna lista zwycięzców na https://oscar.go.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj