Mroczne cienie nad gdańską stocznią. Koncert Sautrus w B90 już w maju

0

Co byście powiedzieli na odrobinę konkretnego psychodelicznego rocka? Zainteresowani? To dobrze, bo dokładnie o takiej muzyce będzie teraz mowa.

Przyznam się wam, że nie mogę być w tym przypadku zupełnie obiektywna, bo w Sautrusie gra mój kolega ze studiów. Ale z drugiej strony nigdy nie zależałam do osób, którym byle jakie riffy uderzają do głowy. A ich muzyka zdecydowanie do byle jakiej nie należy.

Panowie zespół założyli w 2010 roku i od początku grają ciężki psychodeliczny rock. Swoją muzyką łączą elementy późnych lat 60′ z nowoczesnością, tworząc brzmienie charakterystyczne tylko dla nich i docenione przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. Sautrus nagrał dotychczas dwa albumy: EP „Kuelmaggah misticism”(2012) oraz LP „REED: Chapter One”(2014).
Koncertowali nie tylko Polsce, ale i za granicami, m.in w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i Austrii dzieląc scenę z takimi kapelami jak: Ampacity, Belzebong, Blues Pills, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus, czy Samsara Blues Experiment i Uriah Heep.

W maju 2017 zespół planuje wydanie kolejnego albumu,który promować będą na ponad dwutygodniowej trasie po Polsce, Niemczech i Czechach. Jej zwieńczeniem będzie koncert i Release Party w gdańskim B90, na który serdecznie was zapraszamy.

Koncert Saurtus odbędzie się 28 Maja 2017 o godzinie 19:00 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 20zł kupicie na www.tickets.soundrive.pl.

Więcej info o grupie i wydarzeniu znajdziecie na www.facebook.com/Sautrus i www.facebook.com/events/217593432052509.

https://www.facebook.com/Sautrus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here