Michał Urbaniak wystąpi w Gdańsku

0

Legenda polskiego jazzu w Gdańsku! Światowej sławy skrzypek, saksofonista, laureat Złotego Fryderyka, jedyny Polak, który zagrał z Milesem Davisem. Michał Urbaniak wystąpi w klubie Stary Maneż z międzynarodowym projektem Urbanator.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje lidera oraz utwory z dotychczasowych płyt Urbanatora (Hip Bop Records). Zapraszamy na wybuchową mieszankę stylów Jazz/Fusion/Bebop! W otoczeniu wybitnych muzyków z Londynu i Stanów Zjednoczonych Michał Urbaniak zabierze nas w ponad godzinną podróż do jazzowego serca Nowego Yorku.

Michał Urbaniak wystąpi z projektem Urbanator w składzie:
Michael “Patches” Stewart – trąbka
Andy Ninvalle – voc/rap
Femi Temowo – gitara
Troy Miller – perkusja
Marcin Pospieszalski – bas
Michał Urbaniak – skrzypce, saksofon

Dawać mi tego pieprzonego skrzypka. Tego z ‘The Tonight Show’, od Johnny’ego Carsona. On ma sound. Niech mu już będzie, że biały, z takim brzmieniem może być nawet zielony i pierdzieć na czerwono” – o Michale Urbaniaku powiedział niegdyś Miles Davis. Zobaczył grę Urbaniaka w jednym z programów telewizyjnych i zaprosił do nagrania kilku numerów na album „Tutu”. Uchodzący za jeden z najwybitniejszych w dorobku artysty album, natchniony elektroniką, nadał Milesowi nową twarz. Nad całością produkcji płyty czuwał wtedy Marcus Miller, co było początkiem jego przyjaźni z Urbaniakiem. Podobno polski skrzypek zagrał na trzech numerach, z których finalnie na „Tutu” ukazał się jeden – „Don’t Lose Your Mind”. Michał Urbaniak krótko po tym albumie dołączył do grona najlepszych skrzypków jazzowych na świecie. Nagrał przeszło sześćdziesiąt albumów, grając z ikonami jazzu takimi jak Herbie Hancock, Quincy Jones czy Wayne Shorter. Na scenie wciąż aktywny, choć jego koncerty to wyjątkowo rzadkie wydarzenia. W otoczeniu wybitnych muzyków z Londynu i Stanów Zjednoczonych Michał Urbaniak zabiera nas w ponad godzinną podróż do jazzowego serca Nowego Yorku.

Koncert Michała Urbaniaka – Urbanator odbędzie się 29 kwietnia 2017 o godzinie 20:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenach od 88-139 zł dostępne na www.interticket.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży:
Gdynia InfoBox – GDYNIA GŁÓWNA – Świętojańska 30
Greckie Biuro Podróży Barkost – GDYNIA – ul. Świętojańska 100
Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2
Biuro Turystyczne “Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11
Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK – ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Więcej informacji o wykonawcach i koncercie znajdziecie na www.starymanez.pl/title,Michal_Urbaniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here