Michael Baltra, kolejnym artystą Soundrive Festival w Gdańsku!

0

Baltra to malutka wyspa w archipelagu Galapagos należąca do Ekwadoru. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zupełnie odwrotnie niż kolejny artysta Soundrive Festival, którego dziś Wam przedstawiamy.

Nowojorczyk Michael Baltra tworzy unikatowe, bardzo własne brzmienie, które trudno pomylić z muzyką innych artystów. Delikatna, emocjonalna, oparta na rytmach 4/4, czasami rozlewająca się w ambientowe pasaże, innym razem finezyjnie pocięta. Zdecydowanie najbliżej jej do low fidelity house czy – jak wolą inni – cloudy house, który przeżywa obecnie swoje mocne pięć minut.

W ciągu ostatnich kilku lat Baltra wyrósł na czołowego przedstawiciela tej sceny, głównie za sprawą wysokiej jakości setów djskich, jak i własnych, oryginalnych produkcji. Świadczą o tym wyniki wyświetleń jego jak dotąd największego przeboju – “Fade Away” – który na YouTube obejrzało już ponad dwa miliony osób, a także wydawnictwa dla labeli Off Paradise, Lost Palms, Tape Throb czy 96 & Forever. Na Soundrive Baltra zagra elektryzujący live act na zakończenie pierwszego dnia festiwalu.

Więcej szczegółów:
www.soundrivefestival.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here