Zespół Sorry Boys opublikował w sieci teledysk do utworu “Miasto Chopina”. Piosenka pochodzi z nominowanego do Fryderyka albumu Sorry Boys “Roma”.

Główną rolę w trzecim już singlu zespołu zagrała supermodelka i wykształcona pianistka Małgosia Biela. Pełne dramatyzmu i emocji wideo zrealizowała Szkoła Teledysków oraz Agnieszka Niedojad (reżyser).

Na swoim oficjalnym profilu FB zespół pisze: – Podczas pracy nad “Romą” często towarzyszył mi Chopin, jego muzyka, biografia, filmy o nim. W domu pojawiło się pianino nazwane Franciszek (na cześć drugiego imienia Chopina), które słychać od pierwszych dźwięków utworu. Tak Warszawa stała się scenografią do Miasta Chopina. (…) Widzimy w tym obrazie coś nieuchwytnego, co się wydarza raz na jakiś czas i sprawia, że jesteśmy w środku, w “sklepie z pamiątkami”.

Siłą muzyki Sorry Boys są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej. Zespół zadebiutował w 2010 roku albumem “Hard Working Classes”. Drugi longplay, “Volcano” wydali dwa lata później.
Najnowszy album, “Roma” ukazał się w listopadzie 2016 roku. Metaforyczna Roma stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/pg/sorryboysmusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here