Metallica wznawia “The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited”

0

Takie wieści lubimy najbardziej. Niemal trzydzieści lat po wyczerpaniu nakładu, tytani thrash metalu, czyli Metallica zdecydowali się wznowić “The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited”.

Składający się z pięciu zremasterowanych utworów album, w sprzedaży ukaże się 13 kwietnia 2018. “The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited” dostępny będzie w kilku formatach, m.in. limitowanej serii picture disc i pomarańczowym winylu. Osoby, które zdecydują się zakupić album w przedsprzedaży, otrzymają możliwość natychmiastowego pobrania “The Wait” (pierwotnie wydanego przez Killing Joke w 1980 roku).

“The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited” składać się będzie z utworów:
1. Helpless (pierwotnie wykonany przez Diamond Head)
2. The Small Hours (pierwotnie wykonany przez Holocaust)
3. The Wait (pierwotnie wykonany przez Killing Joke)
4. Crash Course in Brain Surgery (pierwotnie wykonany przez Budgie)
5. Last Caress/Green Hell (pierwotnie wykonany przez The Misfits)

Wydany w 1987 roku krążek w swojej pierwotnej wersji zawierał wyłącznie covery muzycznych idoli Metalliki, takich jak Diamond Head, Holocaust, Killing Joke, Budgie i The Misfits. Pięć piosenek z EP-ki zostało później włączonych do wydanego w 1998 roku albumu “Garage, Inc.”, ale zespół uznał, że nadszedł czas, aby przywrócić ją w oryginalnej formie. To oznacza także, że ​​po raz pierwszy ta konkretna wersja będzie dostępna dla fanów na całym świecie, ponieważ w 1987 roku utwór “The Wait” nie został dołączony do oryginalnej wersji EP-ki w Wielkiej Brytanii. Na potrzeby nowego wydania, materiał został zremasterowany przez Chrisa Bellmana w Bernie Grundman Mastering w Hollywood w Kalifornii.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 150 milionów płyt na całym świecie. Kapela w ramach promocji albumu “Hardwired… To Self-Destruct” 28 kwietnia 2018 wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Więcej o koncercie na Metallica wystąpi w Krakowie. Informacji o zespole szukajcie na www.facebook.com/Metallica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here