Jeden z wykonawców tegorocznej edycji Męskiego Grania – Fismoll przedstawił nową odsłonę projektu “Albo Inaczej”. Koncert pod tą nazwą odbędzie się 29 lipca w Gdyni.

Fismoll opublikował w sieci swoją wersję przeboju “Sznurowadła” Fisza i jego Tworzywa Sztucznego. Utwór jest częścią projektu “Albo Inaczej 2”, podczas którego wokaliści wykonywać będą nowe aranżacje utworów śpiewanych przez najlepszych polskich raperów. Po sukcesie pierwszej edycji “Albo Inaczej”, zdecydowano się na jego kontynuację.
Fismoll, kojarzony do tej pory z nastrojowymi anglojęzycznymi balladami, zmierzył się z kawałkiem “Sznurowadła” Fisza i Emade, a dokładnie ich projektu Tworzywo Sztuczne. Oryginalna piosenka znalazła się na debiutanckiej płycie formacji “F3” z grudnia 2002 roku.
Sam Fismoll zapowiada, że już niedługo ukaże się jego solowy album.

Składanka “Albo Inaczej 2” będzie następcą pierwszego wydawnictwa z 2015 roku. Zestaw łączył rap z jazzem. Hiphopowe teksty zaśpiewali m.in. Ewa Bem, Zbigniew Wodecki czy Krystyna Prońko. Na nowej kompilacji mamy usłyszeć wykonawców młodego pokolenia.

Fismoll, którego muzykę porównuje się do dokonań Ólafura Arnaldsa czy zespołów Bon Iver i Sigur Rós, ma w dorobku albumy “(At Glade)” z 2013 i “Box of Feathers” z 2015 oraz EP-kę “Abandoned Stories” z 2015.

Więcej o wokaliście znajdziecie na www.facebook.com/Fismoll.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj