Meshell Ndegeocello zagra we Wrocławiu

0

Jedna z najwybitniejszych basistek na świecie, Meshell Ndegeocello otworzy coroczne kilkudniowe Święto Gitary, w ramach którego do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyści z całego świata.

Meshell Ndegeocello to jedna z największych indywidualności na współczesnej scenie muzycznej. Wyobraźnia artystki nie zna granic – każda z jej płyt to zupełnie nowe muzyczne doświadczenie. Soul, r’n’b, jazz, reggae, pop, funk, hip-hop, rock to tylko punkty na mapie, zaproszenie do międzykontynentalnej podróży w nieznane!

Meshell Ndegeocello urodziła się w 1968 roku w Berlinie, zmysł muzyczny odziedziczyła po swoim ojcu, saksofoniście Jacques’u Johnsonie. Pierwszą osobą, która dostrzegła jej talent była Madonna, która wspólnie z Meshell nagrała przebój „I’d Rather Be Your Lover”. To dla jej wytwórni płytowej Maverick Records artystka nagrała swoich pierwszych pięć albumów, na których zdecydowaną większość materiału stanowią jej własne kompozycje. Od 2005 roku Meshell jest także aranżerką i producentką muzyczną własnego materiału. Na liście jej współpracowników są m.in. Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones czy Alanis Morissette. Na jej płytach pojawiają się największe gwiazdy światowego jazzu – Cassandra Wilson, Kenny Garrett, Jack de Johnette i Pat Metheny.

Wydała 11 znakomitych albumów. Wielokrotnie nominowano ją do nagrody Grammy. Ostatnie wydawnictwo, zatytułowane „Comet, Come To Me”, ukazało się w 2014 roku. Według artystki ta płyta to ćwiczenie życia chwilą, poddanie się spontaniczności, bycie tutaj i teraz. Nie album konceptualny, ale wypowiedź artystyczna, która powstała pod wpływem twórczego impulsu i wyraz twórczej wolności.

We Wrocławiu Meshell Ndegeocello wystąpi po raz drugi. Ale możemy was zapewnić – nie będzie to powtórka z rozrywki, bo Meshell nigdy nie wykonuje tego samego repertuaru i każdy jej występ jest prawdziwą niespodzianką dla słuchaczek i słuchaczy. I okazja do zetknięcia się z jedną z najwybitniejszych artystek na świecie.

Koncert Meshell Ndegeocello odbędzie się 28 kwietnia 2017 o godzinie 20.00 w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

Bilety w cenach 75 zł dostępne w przedsprzedaży, 90 zł – w dniu koncertu, a miejsca siedzące (balkon) kupicie w cenie 100 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

Więcej o Meshell Ndegeocello przeczytacie na www.facebook.com/officialmeshell.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here