“Loss” – zobaczcie nowy klip Björk

0

Prawie dwa lata minęły od premiery ostatniego albumu Björk. Mimo to, artystka wciąż promuje wydawnictwo. Tym razem oprawy video doczekała się piosenka “Loss”.

Album “Utopia” na półki sklepowe trafił w listopadzie 2017 roku. Jeszcze przed jego premierą w mediach głośno było na temat niesamowitej oprawy wizualnej, jaka towarzyszyła klipom promującym wydawnictwo. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego utworu. Twórcą obrazu do piosenki “Loss” jest stały współpracownik wokalistki – Tobias Gremmler. Na ekranie widzimy Björk zmieniającą się w przypominające insekty stworzenia.

– Pomysł był taki, by oprzeć ten projekt na rozmowie z naszym wewnętrznym optymistą i pesymistą. Kiedy nagrywałam ten utwór, starałam się więc czasem śpiewać nieco niżej. Słuchajcie na słuchawkach, oglądając wizualizację. – opowiada artystka

Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, “Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się “It’s Oh So Quiet”, “Army of Me” czy “Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka wystąpiła w dramacie “Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór “I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.

Więcej o artystce znajdziecie na www.facebook.com/bjork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj