“Land Of The Free” – nowy singiel grupy The Killers

0

Inspirowani sytuacją społeczno – polityczną w Stanach Zjednoczonych członkowie zespołu The Killers nagrali nowy singiel. Piosenka “Land Of The Free” pełna jest jednak odniesień do zdarzeń na całym świecie.

Piosenka zatytułowana “Land Of The Free” to pierwszy nowy utwór The Killers od czasu wydanej w 2017 roku płyty “Wonderful Wonderful“. Producentem kompozycji jest Jacknife Lee, a całość nagrano w studiu Battle Born Studios należącym do zespołu. W piosence można usłyszeć także chór gospel.

Brandon Flowers, autor tekstu piosenki wspomina, że pierwsza chwila, w której pomyślał o napisaniu tego utworu pojawiła się już w grudniu 2012. Wówczas doszło do strzelaniny w szkole w Newtown. “W kolejnych miesiącach i latach, Ameryka została dotknięta wieloma strzelaninami, które zabrały niewinnych ludzi oraz wieloma przypadkami rasizmu, których nie należy ignorować,” napisał Brandon. “Kocham mój kraj. Wiem, że borykamy się ze skomplikowanymi problemami, ale bez względu na to, czy stoisz po prawej, lewej stronie czy w rozkroku musisz wierzyć, że możemy być lepszymi ludźmi”, dodał.

The Killers to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów. Na całym świecie sprzedali 22 miliony płyt. Wśród przebojów Amerykanów znajdują się “Mr. Brightside”, “When You Were Young”, “Human” czy “Somebody Told Me”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/Thekillers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here