Lacuna Coil zagra we Wrocławiu

0

Znacie już swoje plany na majówkę? Jeśli nie, to zapraszamy do Wrocławia na Święto Gitary. Powodów jest kilka, ale ten, o którym zaraz napiszę przynajmniej moją uwagę przykuł tak mocno, że aż mi się palce na klawiaturze spociły 🙂

Na to wyjątkowe święto, co roku do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyście z całego świata, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Tym razem do listy wykonawców doszła włoska grupa z gatunku gothic metal – Lacuna Coil.

Zespół powstał w 1994 roku jako Sleep of Right, ale wkrótce zdecydowali się na występowanie pod szyldem Lacuna Coil i pod tą nazwą stali się znani na całym świecie. Światową sławę zdobyli w 2002 roku, dzięki albumowi “Comalies. Jeden z najbardziej charakterystycznych utworów z krążka – “Heaven’s a Lie” zdobył nagrodę Independent Music Awards, a “Swamped” został użyty na ścieżce dźwiękowej filmu “Resident Evil 2: Apokalipsa”. Kolejne albumy na stałe wprowadziły zespół do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej, stawiając Lacuna Coil na jednym poziomie z Within Temptation i The Gathering. Przez kilka ostatnich lat zespół zabłądził trochę w kierunku popu, jednak w tym roku wrócili na dobrą drogę wydając najmocniejszą dotychczas płytę – “Delirium“.

Koncert Lacuna Coil odbędzie się w ramach festiwalu 3-Majówka 2017, w którym swój udział potwierdzili już Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble oraz 5’Nizza z Ukrainy.

Nie wiem jak wy, ale ja żałuję, że nie mieszkam we Wrocławiu i za cholerę nie mam jak się tam wyrwać na początku maja… Nie idźcie w moje ślady!

Koncert odbędzie się 1 maja 2017 w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia.

Do końca stycznia bilety kupicie w promocyjnych cenach: 49 zł za bilety jednodniowe, 79 zł za karnety 2 – dniowe oraz 99 zł za karnety 3 – dniowe.

Bilety kupicie na www.ticketpro.pl i www.eventim.pl.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/lacunacoil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here