wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Muzyka Kuba Badach “Oldschool Tour” w Gdańsku

Kuba Badach “Oldschool Tour” w Gdańsku

0

Trzydzieści lat na scenie w roli wokalisty, kompozytora i producenta, setki koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątki płyt nagranych z różnymi artystami… I ani jednej solowej płyty.

Nic dziwnego, że Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem “Oldschool“. Krążek jest pierwszym solowym, muzycznie autorskim projektem w dorobku artysty.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
Dla mnie “oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album “Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.”

Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne “jazzawe” brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).
Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

Koncert Kuby Badacha odbędzie się 17 listopada 2017 w Starym Maneżu w Gdańsku.

Bilety w cenie od 69 zł do 119 zł do kupienia na www.goodtaste.bilety24.pl.

Informacje o artyście znajdziecie na www.facebook.com/Kuba-Badach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here