KRÓL – pożegnalny koncert w Starej Piwnicy

0

Niekoronowany władca polskiej sceny elektronicznej – Król, wystąpi 19 stycznia we wrocławskim klubie Stara Piwnica! Tego koncertu po prostu nie można przegapić – będzie to jeden z ostatnich występów Króla w jego obecnej inkarnacji. Podobnie jak wcześniej UL/KR, projekt Król dobiegł bowiem końca i publiczność będzie miała ostatnią szansę zobaczenia go na żywo.

Na koncercie będzie można usłyszeć utwory ze wszystkich albumów Króla. Na scenie towarzyszyć mu będą doskonali muzycy – Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).

Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Błażej Król był filarem kultowego gorzowskiego kolektywu Kawałek Kulki, ale zasłynął jako lider zespołu UL/KR, który w latach 2012-2013 niepodzielnie rządził polską sceną elektroniczną, przekraczając granice między undergroundem i mainstreamem i powalił wszystkich na kolana. Spektakularny sukces nie zamienił się w odcinanie kuponów – pod koniec 2014 roku UL/KR zawiesił działalność, gromadząc podczas pożegnalnej trasy lawinowe tłumy publiczności. Niemal chwilę później ukazał się solowy utwór Króla Szczenię i zaledwie dwa miesiące po nim album Nielot, które w pełni ukazały jego majestatyczny potencjał. Jeśli utwory UL/KR były – jak określali to muzycy – “piosenkami z bulgoczących bagien”, to solowe kawałki Króla są tych bagien hymnami. Pełne trudnej melancholii teksty Król oprawił galaktyczną muzyką, w której brzmienia retro ścierały się fascynująco z nowoczesnymi rozwiązaniami i zaskakiwały słuchacza, nie dając mu chwili wytchnienia. 11 marca ukazała się długo wyczekiwana trzecia płyta artysty Przez sen, promowana utworem Nie waż się. Doskonała, zwiewna kompozycja, emanująca niespotykaną wrażliwością i liryzmem, zapowiedziała równie doskonały album. Zmieniło się brzmienie, zmieniły inspiracje, ale Króla nadal nie sposób było pomylić z nikim innym. I za tę odrębność artysta został doceniony. Ostatnie lata działalności przyniosły mu m.in. Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.

Koncert rozpocznie się 19 stycznia 2017 roku o godzinie 20.00 w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu.

Bilety w cenach 30 zł dostępne wyłącznie na rezerwację pod adresem [email protected] (tylko 100 sztuk), 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu.
Bilety do kupienia w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj