“Krew za krew” – posłuchajcie nowego singla Mai Kleszcz

0

Maja Kleszcz opublikowała w sieci nagranie utworu “Krew za krew”. Piosenka pochodzi z albumu “Odyseja”, którego premiera odbyła się 16 listopada 2018 roku nakładem Fonobo Label.

Najnowszy album Mai Kleszcz pt. „Odyseja” dla wielu z pewnością będzie dużym zaskoczeniem. Z kolei ci, którzy znają jej dotychczasowy dorobek wiedzą, że co kilka lat artystka czuję silną potrzebę nowych wcieleń.

Tak było z muzyką tradycyjną w Kapeli ze Wsi Warszawa, z interpretacjami bluesa, jazzu w incarNations czy komponowaniem muzyki do ponad 20 spektakli teatralnych. Tym razem kolej padła na rzucenie wyzwania współczesnej technologii. Tak narodziła się idea „Odysei” – albumu, który ma w zamyśle połączyć humanizm z muzyczną przestrzenią cyfrową, za co od strony muzyki i tekstu odpowiedzialny jest Wojtek Krzak.

Wzorem filmowego „Stalkera” czy „Blade runnera” – płyta jest opowieścią o człowieku uwikłanym we współczesny, post-nowoczesny świat. Stylistycznie świadomie nawiązuje do lat 80′ tych, bo gdzieś tam właśnie zaczyna się w pełni wyłaniać zestawienie maszyny i człowieka. Zestawienie, które dziś pod każdym względem stawia wiele znaków zapytania – mówi Maja Kleszcz o swojej nowej płycie.

Więcej o artystce na www.facebook.com/Maja-Kleszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here