Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2018

0

Zapraszamy do wzięcia udziału w iście artystycznym konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. “Konkurs 30/30” adresowany jest do projektantów graficznych, którzy wykonali projekty wykorzystane jako okładki płytowe wydane w 2018 roku

W czasie Konkursu wyłonionych zostanie 30 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Starego Browaru w terminie 29.03-28.04.2019. Wyboru prac dokona Jury składające się z ekspertów z zakresu sztuk plastycznych oraz branży muzycznej, któremu przewodniczyć będzie Rosław Szaybo – słynny polski plakacista, projektant wielu okładek płyt, m.in. Eltona Johna, Janis Joplin czy Czesława Niemena.

Celem konkursu jest przede wszystkim przegląd aktualnych tendencji w sztuce projektowej z uwzględnieniem specyfiki tego odłamu designu, a także przybliżenie jej szerokiemu gronu odbiorców. Konkurs, towarzyszący mu program artystyczny oraz pokonkursowa wystawa mają za zadanie ukazanie walorów estetycznych okładek, przekonanie o ich wartości artystycznej jako dzieł samych w sobie. Jury oceniać będzie nie tylko graficzne i typograficzne aspekty okładek, ale także spójność koncepcji wizualnej z muzyczną.


Zgłoszenia Konkursowe przyjmowane będę od 3 grudnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku, na adres: [email protected].


Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie Konkursu oraz formularzu zgłoszeniowym.
Dodatkowych informacji udzieli koordynatorka Konkursu – Ewelina Muraszkiewicz: [email protected]

Więcej szczegółów oraz galerię zdjęć z poprzedniej edycji wydarzenia znajdziecie na www.facebook.com/pg/konkurs3030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here