Mikromusic, Chór UG i Skubas na wspólnym koncercie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

0

Co powstanie, jeśli połączy się Mikromusic ze Skubasem, a do tego doda sporą dawkę chóralnych wstawek w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Gdańskiego? Jeszcze nie wiemy, ale na pewno będzie to coś niezwykłego i wartego usłyszenia na własne uszy!

Muzyka Mikromusic wymyka się wszelkim klasyfikacjom. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich twórczość jako avant pop lub art pop. Zespół ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach. W ciągu całej swojej działalności wydali trzy bardzo ciepło przyjęte albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open’er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy, Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertowali również za granicą, między innymi w Japonii (Blue Note Tokyo), Niemczech, Estonii, Czechach, Białorusi, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy Rumunii. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

Ważnym aspektem działalności Mikromusic jest wizualna strona ich twórczości. Teledyski zespołu były wielokrotnie nominowane i nagradzane na takich festiwalach jak : Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na Youtube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyty „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2018.

Zespół stworzył muzykę do filmów „Chemia” (reż. Bartek Prokopowicz) oraz „Konfident” (reż. Juraj Nvota) oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” dla Teatru Muzycznego Capitol (reż. Konrad Imiela).

Mikromusic występuje w składzie:
Natalia Grosiak – wokal
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa
Robert Jarmużek – piano
Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobolak – perkusja


Koncert Mikromusic odbędzie się 15 marca 2019 o 20:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Informacje o biletach już niebawem.

Zespołowi gościnnie towarzyszyć będą Skubas i Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego.
Bieżące informacje o wydarzeniu na www.facebook.com/events/720125448386563.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj