Kompozytor Nikola Kołodziejczyk gościem programu “Na Setkę”

0
Nikola-Kolodziejczyk_Na-Setke

Już dziś! Gościem programu Na Setkę będzie jeden z najciekawszych polskich kompozytorów młodego pokolenia – Nikola Kołodziejczyk.

Nikola Kołodziejczyk to kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista; asystent na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach fortepian jazzowy oraz kompozycja i aranżacja.

Zdobywca wielu nagród, między innymi dwóch Fryderyków — Jazzowy Debiut Roku 2015 za suitę na orkiestrę jazzową „Chord Nation” i Jazzowy Album Roku 2016 za suitę „Barok Progresywny” z udziałem instrumentów ludowych, historycznych oraz improwizatorów, dodatkowo nagradzany na takich konkursach jak Transatlantyk Instant Composition Competition, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors i innych.

Jako dyrygent miał przyjemność współpracować z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej, Orkiestra NFM Leopoldinum (wraz z Vijay Ijer Trio), Elbląska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Pomorska, Orkiestra Filharmonii Lwowskiej i innymi. 

Razem z Michałem Tomaszczykiem jest twórcą Konglomerat Big Band – poświęconemu promowaniu tworzenia nowych niekomercyjnych dzieł jazzu współczesnego oraz regularnej pracy warsztatowej z wybitnymi instrumentalistami.

Jest autorem suit koncertowych: „Chord Nation” na orkiestrę jazzową, „Barok Progresywny” na instrumenty historyczne, ludowe i współczesne, „Koncertu na fortepian i sinfoniettę”, „Koncertu na puzon i orkiestrę symfoniczną”, „Wisent” na kwartet smyczkowy i elektronikę, „Koncertu Brzezińskiego” na maszyny do szycia, maszyny do pisania i 9 instrumentalistów „Suity na trąbkę, puzon i orkiestrę smyczkową” oraz Instant Ensemble na komponowanie strumieniowe w czasie rzeczywistym dla 7 instrumentalistów. 

Wraz z Michałem Bryndalem i Maciejem Szczycińskim współtworzy Stryjo — trio poświęcone improwizowanym kompozycjom: komponowaniu melodyjnych utworów w trakcie koncertów, bez zapisu nutowego, opartych wyłącznie na muzycznej komunikacji pomiędzy muzykami.

W najbliższą środę 6 marca o godzinie 20:00 Kris Górski i Grzesiek Stasiuk będą gościć Nikolę Kołodziejczyka w programie Na Setkę. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo, aby móc zadać gościowi wieczoru własne pytania!

Więcej szczegółów: https://nasetke.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj