Kolejni wykonawcy OFF Festivalu

0

Skład OFF Festiwalu cały czas rośnie. Tym razem do ekipy dołączyli Hexa, Raphael Rogiński, Mirt + Ter, Mapa, New People, Ralph Kaminski, Bluszcz i Wilcze Jagody.

Organizatorzy o imprezie mówią – Muzyka inspirowana industrialnymi fotografiami, feministyczny post-punk, improwizacje na syntezatorach modularnych. Na OFF Festivalu Katowice wszystkie dźwięki są u siebie.

Dla Jamiego Stewarta, czyli Hexa nie będzie to pierwszy występ na OFF Festivalu. Jego poprzednia występ pełen był brawurowej reinterpretacji muzyki z serialu “Twin Peaks”. Tym razem będzie odrobinę mniej przebojowo – Jamie i towarzyszący mu australijski artysta Lawrence English stworzyli wspólnie ścieżkę dźwiękową do wystawy fotografii autorstwa Davida Lyncha. Już sam jej tytuł sugeruje z czym możemy mieć do czynienia – i rzeczywiście, HEXA gra muzykę idealnie pasującą do opuszczonych fabryk, z jednej strony surową i szorstką, z drugiej na swój sposób poetycką.

Raphael Rogiński, który w tegorocznym OFF Festivalu wystąpi w ramach duetu Żywizna, zagra jeszcze jeden, solowy koncert. Ten znakomity i bardzo oryginalny gitarzysta w naturalny sposób łączy różne tradycje i techniki, od bluesa przez jazz po surf. W Żywiźnie artysta rekonstruuje tradycję muzyki kurpiowskiej. Solo… wszystko jest możliwe.

Mirt to muzyk, grafik, wydawca i współtwórca pierwszej polskiej manufaktury produkującej syntezatory modularne XAOC Devices. Ter jest jedną z niewielu kobiet w Polsce, które grają na żywo na syntezatorach modularnych. W 2013 roku zadebiutowała solo albumem “Fingerprints”. Razem Mir + Ter płyną dokąd ich improwizacja poniesie, w gęstym, ponurym strumieniu niepokojących dźwięków.

Mapa, czyli Marcin Dymiter i Paul Wirkus stworzyli wciągające dzieło oscylujące pomiędzy elektroniką a post-rockiem. Recenzenci byli zachwyceni, publiczność na koncertach również, ale projekt szybko przestał istnieć. Dziś wraca i dowodzi, że dobra muzyka nigdy się nie dezaktualizuje.

New People to siedmioosobowy zespół postpopowywykonujący rzadką na polskiej scenie miksturę muzycznych smaków z lat 70. ubiegłego wieku – soft rocka, disco i soulu. Melodyjne to, wielobarwne i ambitne, ale na amatorów nie trafiło.

Ralph Kamiński to jeden z najbardziej dojrzałych i oryginalnych debiutów jaki pojawił się na przestrzeni ostatnich lat. Ten utalentowany młody człowiek zaczynał przygodę z muzyką od skrzypiec, by skończyć wokalistykę na gdańskiej Akademii Muzycznej. Melancholijna, żarliwa muzyka Kaminskiego idealnie pasować będzie do scen OFF Festivalu i gustów jego uczestników.

Bluszcz tworzą bracia Jarek (gitara, produkcja, głos) i Romek Zagrodny (gitara). Zespół jest kolejnym nabytkiem Brennnessel Records, wytwórni prowadzonej przez muzyków KAMP! Ich debiutancki singel – “Aspen” – zachwycił sentymentalnym synthpopem z mocną akcentowaną gitarą.

Wilcze Jagody poznały się na Woman’s Rock Campie, czyli warsztatach organizowanych przez kobiety dla kobiet, które chcą muzykować. Ania Włodarczyk, Nela Gzowska i Zosia Hołubowska stojące za projektem założyły zespół, który brzmieniem nawiązuje do lat 80. w całej ich wielobarwności – od synth popu, przez post-punk po shoegaze.

Wcześniej ogloszono już, że na festiwalu zagrają ponadto Feist, PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Kwadrofonik, Artur Rojek, Helado Negro, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Jessy Lanza, PRO8L3M, Made in Poland, Arab Strap czy Conor Oberst Band.

Off Festival odbędzie się w dniach 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty(bez pola namiotowego) kosztuje 270 zł. Cena za miejsce na polu namiotowym na pełne 3 dni wynosi 60 zł. Bilety jednodniowe jeszcze nie trafiły do sprzedaży.

Więcej o imprezie znajdziecie na www.facebook.com/offfestival i www.off-festival.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj