Kazik i Kwartet Proforma zagrają w Starym Maneżu

140

Takie cuda, jak pięcioosobowe Kwartety możliwe są tylko w Polsce. W końcu od zawsze wiadomo, że jeśli robić coś z rozmachem, to tylko i wyłącznie w naszym mlekiem i miodem płynącym kraju nad Wisłą. Tenże właśnie Kwartet, a konkretnie Kwartet Proforma już 8 lutego wraz z Kazikiem Staszewskim wystąpi na scenie gdańskiego Starego Maneżu.

Obecnie Kwartet Proforma koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza.

Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina). Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Na gdańskiej scenie zespół wystąpi w składzie:
Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz –gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

Koncert Kazik & Kwartet Proforma odbędzie się 8 lutego 2018 o godzinie 20:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenie od 50 zł do 79 zł dostępne na www.interticket.plwww.kupbilecik.pl i www.eventim.pl.

Więcej o wydarzeniu szukajcie na www.starymanez.pl. Informacje o wykonawcach znajdziecie na www.facebook.com/kwartetproforma i www.facebook.com/staszewskikazik.