“Karma Climb” – EDITORS prezentuje kolejny singiel zapowiadający nowy album “EBM”!!!

0

Editors ogłosili szczegóły dotyczące siódmego studyjnego albumu „EBM”, który ukaże się 23 września nakładem Play It Again Sam, a już dziś premiera kolejnego singla. Posłuchajcie kawałka Karma Climb!

Nowy krążek będzie pierwszym materiałem z nowym członkiem zespołu Benjaminem Johnem Powerem, aka Blanck Mass, który został pełnoprawnym członkiem w zeszłym miesiącu wraz z pierwszym singlem “Heart Attack”.

„EBM” to zapierający dech w piersiach, krok naprzód i najbardziej odjechany materiał Editors – porywające, nieubłagane uderzenie pełnego electro-industrialnego rocka. Tytuł albumu jest akronimem od słów Editors i Blanck Mass, ale także świadomym nawiązaniem do Electronic Body Music, mocnego brzmienia, które powstało w latach 80-tych i które wywarło ogromny wpływ na nowy materiał Editors, gdzie syntezatory takich zespołów jak Nitzer Ebb, Front 242 i DAF wbijają się w mrok wśród maszyn do dymu, świateł stroboskopowych i zapachu skóry.

Dołączenie Powera do zespołu oznaczało, że po raz pierwszy struktury piosenek nie pochodziły od frontmana Toma Smitha, a on sam oraz kolejni członkowie zespołu Justin Lockey, Elliott Williams, Russell Leetch i Ed Lay otrzymali pliki, z którymi mogli majstrować i udoskonalać je w studiu, kiedy w końcu się przegrupowali.

Editors

“Ben z pewnością był zastrzykiem adrenaliny w naszym procesie twórczym. Piosenki są tak bezpośrednie, że od razu rzucają się w oczy” – mówi Tom. Mówiąc o nowym singlu “Karma Climb”, Tom kontynuuje: “Chodzi o hedonistyczny eskapizm, nie tylko od świata ogólnie, ale także od tego, co ludzie o tobie myślą”.

„EBM” rozpoczyna kolejną erę jednego z najbardziej intrygujących i trwałych sukcesów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors w ciągu ich 17-letniej kariery trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskich list przebojów, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room”, znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. Podczas ostatniej trasy koncertowej zespół zagrał swój największy jak dotąd koncert w Wielkiej Brytanii w OVO Arena na Wembley w 2020 r., co świadczy o tym, że jego publiczność stale rośnie. Równie imponujące sukcesy odnieśli za oceanem, regularnie wyprzedając trasy koncertowe i występując na festiwalach w całej Europie i poza nią, czego dowodem są poniższe daty European Tour. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do ciągłego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowej wizji. Ten kolejny rozdział udowadnia, że Editors kontynuują ten trend.

Więcej szczegółów: https://www.editors-official.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj