“Just Another Dreamer” – Low Island z premierą singla i… koncertem w Polsce?

0

Zespół Low Island właśnie wydał nowy singiel! “Just Another Dreamer” jest zapowiedzią EP-ki o tym samym tytule. To już drugi utwór po lutowej premierze “Everything Before Us” zwiastujący minialbum. Ale to nie koniec niespodzianek…

Po wydaniu w ubiegłym roku albumu “If You Could Have It All Again”, który znalazł się w pierwszej dwudziestce brytyjskich list przebojów, kwartet Low Island z Oksfordu publikuje nowy utwór “Just Another Dreamer”, który zapowiada EP-kę o tym samym tytule, mającą ukazać się 8 kwietnia 2022 roku.

Pomysł wydania EP-ki zrodził się w głowach członków zespołu jesienią 2021. Podczas sesji nagraniowej kolejnego albumu grupa doszła do wniosku, że nagrany materiał jest na tyle dobry, że warto podzielić się nim wcześniej. “Just Another Dreamer” to już drugi singiel zwiastujący minialbum. 10 lutego ukazał się utwór “Everything Before Us”. 

Pierwszy singiel “Everything Before Us” łączy ekstatyczne syntezatory z hymnicznym, opartym na samplach refrenem. Był to ostatni utwór jaki powstał podczas odbywającej się we Francji sesji nagraniowej.

“Często zdarza mi się robić rzeczy na ostatnią chwilę, a w studiu jestem prawdopodobnie najbardziej zestresowaną osobą. Lubię tworzyć, dlatego nawet, gdy wszystko jest już skończone znajduję coś, co można by jeszcze poprawić.  “Everything Before Us” to ostatnia piosenka, jaką napisałem przed wyjazdem z Francji. Mieliśmy już pakować perkusję, ale poprosiłem Felixa, żeby zagrał do niej jeszcze bit. To piosenka o głębokiej trosce o drugiego człowieka, patrzeniu na miłość nie jak na ostateczny cel, ale jak na ciągłą podróż: coś, co trzeba pielęgnować i o co trzeba dbać” – mówi wokalista, Carlos Posada.

Low-Island Band

Utworem, który ostatecznie utwierdził zespół w przekonaniu, że wydanie EP-ki będzie dobrą decyzją jest tytułowy “Just Another Dreamer”, który brzmieniowo nawiązuje do melancholijnego popu The 1975 i Caribou .

“Just Another Dreamer” jest refleksją nad jednym z moich ulubionych cytatów Johna Lennona: “Życie jest tym, co przytrafia ci się, gdy jesteś zajęty robieniem innych planów”. Ten utwór jest odzwierciedleniem tego zdania –  nieustannym marzeniem o przyszłości, która może nigdy nie nadejść– dodaje Carlos.

Obu kawałkom towarzyszą teledyski live wyreżyserowane przez zespół, w których udało się uchwycić potencjał koncertowy i ducha Low Island. Co więcej, w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej Brytyjczycy wystąpią także w Polsce. Low Island zagra 7 września w warszawskiej Hydrozagadce!

Bilety: https://alterart.pl/wydarzenia/low-island/

Low-Island-European-Tour-2022

Więcej o zespole: https://lowislandmusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj