John Medeski w kwietniu w Poznaniu

0

Mistrz instrumentów klawiszowych, założyciel i lider legendarnej formacji Medeski Martin and Wood, wystąpi w solowym programie na fortepian i Hammonda B3.

John Medeski urodził się w Louisville (Kentucky), a dorastał na Florydzie. Już jako nastolatek zaczął występować z takimi muzykami, jak Mark Murphy i Jaco Pastorius. W roku 1983, po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczął naukę gry na fortepianie w New England Conservatory w Bostonie.

Medeski doskonale czuje się w różnych stylach muzycznych, od opartego na groovie funku i jazzu (albumy Medeski Martin and Wood czy płyta „A Go Go” nagrana z Johnem Scofieldem), do muzyki eksperymentalnej (w tym wielu projektów Johna Zorna oraz współpracy z Davidem Fiuczynskim).

Medeski jest najbardziej znany z gry w formacji Medeski, Martin & Wood – tria założonego w 1991 roku w Nowym Jorku. Formacja uznawana za jeden z najważniejszych zespołów współczesnego jazzu koncertuje na całym świecie, a na swoim koncie ma także współpracę z takimi muzykami, jak Iggy Pop, Trey Anastasio czy Johna Scofield.

Koncert odbędzie się 8 kwietnia 2017 o godzinie 20:00 w klubie Blue Note w Poznaniu.

Bilety w cenie 90 zł dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line pod adresem www.bluenote.bilety24.pl

Więcej o muzyku znajdziecie na www.facebook.com/johnmedeski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here