Jewish Monkeys – altermatywa dla Monty Phytona we Wrocławiu

0

Prowokacyjny anarcho – klezmer – punk z samego serca Tel-Avivu zagości już 14 marca w klubie muzycznym Stara Piwnica.

Ich styl można określić jednym zdaniem: Rock i muzyka Yiddish spotyka Braci Marx – w bardzo współczesnym stylu. Po czterech bardzo udanych trasach po Niemczech i sąsiadujących krajach, gdzie zagrali w klubach, halach koncertowych jak również w obozach dla uchodźców, są gotowi do podbicia kolejnych muzycznych scen.

Dr Bojko, Jossi Reich i Gael Zaidner tworzą niezwykłe, prześmiewcze trio, pod kierownictwem muzycznym Rana Bagno, światowej sławy kompozytora i aranżera baletu, teatru i muzyki filmowej. Już sama nazwa – Jewish Monkeys (Żydowskie Małpy) – wskazuje ich sposób myślenia i lekceważące podejście do poprawności politycznej. Przy akompaniamencie puzonu, akordeonu, gitary elektrycznej, basu i perkusji konsekwentnie wyśmiewają korzenie wszelkiego zła, wskazując np. na ludzkość, tworząc zamieszanie ze swoim wyrafinowanym poczuciem nonsensu, specyficznym humorem i politycznie niepoprawnymi tekstami. Można bez problemu znaleźć wyraźne wpływy i podobieństwa z legendarnymi Braćmi Marx, Woody Allenem, Larry Davidem i Monty Pythonem. Ale jest też ich wyjątkowy, oryginalny, konkretnie żydowski humor. Biorąc pod włos wszelkie tabu i religijne powinności, Jewish Monkeys przeprowadzają konsekwentny, przewrotny i satyryczny atak na społeczeństwo, jego nawyki i hipokryzję, a wszystko to otoczone bałkańsko – klezmersko rockową muzyką.

Więcej o zespole znajdziecie na www.jewishmonkeys.com.

Koncert Jewish Monkeys odbędzie się już za chwilę, bo 14 marca 2017 o godzinie 20.00 w klubie muzyczny Stara Piwnica we Wrocławiu.

Bilety w cenie 25 zł – przedsprzedaż w klubie (możliwe rezerwacje pod adresem [email protected]), 30 zł – w punktach sprzedaży i w dniu koncertu.
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj