Jeszcze więcej hałasu na OFF Festivalu

0

Organizatorzy OFF Festivalu opublikowali listę kolejnych wykonawców, którzy uświetnią tegoroczną imprezę. Jedno wiemy na pewno – będzie bardzo głośno.

Najmocniej przepraszamy najbliższych sąsiadów Doliny Trzech Stawów, ale znowu to zrobiliśmy – napisano w oficjalnym komunikacie organizatorów. – Zaprosiliśmy artystów, którzy budują swoją sztukę na posępnym fundamencie głośnych, przesterowanych gitar – to Boris, Wrekmeister Harmonies i Batushka.

Boris to japońska grupa, która dziś zalicza się już do klasyków. Swoją nazwę zaczerpnęli z tytułu piosenki Melvins. Ich najbardziej wyczekiwany, dziesiąty album, “Pink”  w Katowicach wybrzmi w całości.

Wrekmeister Harmonies pochodzą z Chicago. Ciężko nazwać ich zespołem, dużo lepiej pasuje do nich określenie kolektyw – frontman JR i towarzysząca mu Esther Shaw dobierają sobie kompanów wedle potrzeb. Raz byli to David Yow z The Jesus Lizard i Marissa Nadler, ostatnio są to muzycy Godspeed You! Black Emperor. Zespołowi towarzyszy jednak niezmienna, gęsta, złowróżbna atmosfera muzyki, balansującej pomiędzy post-rockiem a metalem.

Batushka was zaskoczy. Muzycy ukrywają swoje twarze a ich przeszłość osnuta jest oajemnicą. Zespół budzi kontrowersje już od pierwszego albumu – “Litourgiya” (2015). Krążek zrobił sporo zamieszania na scenie blackmetalowej, łączy bowiem ekstremalny metal z tradycją muzyczną prawosławia.

Zespoły, które do tej pory ogłosiły swój udział w festiwalu to m.in. Feist, PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Kwadrofonik, Artur Rojek, Helado Negro, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Daniel Johnston, Jessy Lanza, PRO8L3M, Made in Poland, Arab Strap czy Conor Oberst Band.

Off Festival odbędzie się w dniach 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty(bez pola namiotowego) kosztuje 270 zł. Cena za miejsce na polu namiotowym na pełne 3 dni wynosi 60 zł. Bilety jednodniowe jeszcze nie trafiły do sprzedaży.

Więcej o wykonawcach znajdziecie na www.facebook.com/Batushka,  www.myspace.com/borisdronevil oraz www.facebook.com/wrekmeisterharmonies.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here