Jazz Top w Blue Note: Deborah Brown

0

Jedna z najbardziej współcześnie cenionych amerykańskich wokalistek jazzowych promować będzie swoją najnowszą płytę „Kansas City Here I Come”. Deborah Brown zaśpiewa najwspanialsze „jazz classics” z akompaniamentem saksofonu Sylwestra Ostrowskiego oraz międzynarodowej sekcji rytmicznej.

Deborah Brown ma charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycję godną największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i arcypięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City.

Na majowych koncertach wystąpi z Sylwestrem Ostrowskim, saksofonistą jazzowym, producentem muzycznym i szefem festiwalu Szczecin Jazz. Artystom na scenie towarzyszyć będą – rosyjska gwiazda jazzu, pianista Yakov Okun, włoski mistrz kontrabasu młodego pokolenia Francesco Angiuli oraz światowej renomy amerykański perkusista Wallace’a Roneya – Eric Allen.

Deborah Brown wystąpi 15 maja 2017 roku o godzinie 20:00 w klubie Blue Note w Poznaniu.

Bilety w cenie 65 zł – normalne, 55 zł – ulgowe dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line na www.bluenote.bilety24.pl.

Deborah Brown – wokalistka jazzowa. Jej stały kwartet Jazz 4 Jazz współtworzyli niegdyś Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen. Choć Deborah Brown urodziła się, wychowała i mieszka w mekce jazzu – Kansas City, USA, to Polska jest dla niej krajem bardzo bliskim. Melomani z pewnością pamiętają jej płytę „Double Trouble” z końca lat ’80, nagraną wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim. W listopadzie ubiegłego roku ukazała się jej najnowsza płyta „Kansas City Here I Come” nagrana m.in. ze szczecińskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim oraz Kevinem Mahoganym.

Sylwester Ostrowski-webSylwester Ostrowski – saksofonista jazzowy i producent muzyczny. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) oraz „Just Music” (2014). W 2015 roku wystąpił wraz z legendą jazzu, wokalistką Deborah Brown podczas Europejskich Targów Muzycznych Gazety „Co Jest Grane”. Ich wspólny koncert okazał się dużym sukcesem i przyczynił się do stałej współpracy w wyniku, której artyści nagrali płytę „Kansas City Here I Come”.

Yakov Okun-webYakov Okun – pianista i band leader. Jeden z głównych jazzmanów sceny rosyjskiej, którego kariera nieprzerwanie rozwija się od lat dziewięćdziesiątych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów dla rosyjskiego środowiska muzycznego. Współpracował z takimi sławami, jak Johny Griffin, Eddie Henderson, Deborah Brown i wielu innych. Jego płyta „New York Encounter” jest pierwszą w historii rosyjskiego jazzu, gdzie liderem płyty jest Rosjanin, który nie przeniósł się na stał do USA, pozostając i tworząc na ojczystej ziemi.

Francesco Angiuli -WEBjFrancesco Angiuli – kontrabasista, aranżer i kompozytor. Urodzony w Monopoli (Włochy), naukę gry na instrumentach rozpoczął w wieku pięciu lat. W 2006 roku przeniósł się do Holandii gdzie studiował jazz w Royal Conservatory. Ponadto uczył i uczy się jazzu u boku takich tuzów jak: John Patitucci, Eddie Gomez, Franco Petracchi, Gianfranco Gullotto. Obecnie powrócił do swojej ojczystej Italii gdzie objął zaszczytną funkcję profesora klasy kontrabasu w renomowanym Conservatorio Cesare Pollini w Padwie.

Eric Allen -kwEric Allen – amerykański perkusista jazzowy. Studiował sztukę wykonywania jazzu i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School For The Performing Arts w Waszyngtonie. W tych latach grał również w miejscowym klubie Blues Alley w Waszyngtonie, gdzie odkrył go jazzman Illinois Jacquet. Allen przeprowadził się do Bostonu by studiować w Berklee College of Music. Dołączył do Illinois Jacquet Quintet z wielkim innowatorem basu Slamem Stewartem. Dzięki Illinois Jacquet dostał również możliwość grania z “Papą Jo” Jonesem oraz Lionelem Hamptonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here