“Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” – debiutancki album Poli Chobot & Adama Barana już dostępny

0

No i jest! Długo przez nas zapowiadany debiutancki krążek Poli Chobot & Adama Barana w końcu ujrzał światło dzienne. Album nosi tytuł “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” i ukazał się nakładem wytwórni FONOBO Label.

Płyta pt. „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno”. Album eksploruje strukturę piosenki, ale nie boi się nieszablonowych rozwiązań. Czerpie z rdzennego bluesa, przetwarzając go na swój własny, pokręcony sposób. Nietuzinkowy skład – perkusja, gitara, gitara rezofoniczna, klarnet basowy i głos, który polskim słowem wyśpiewuje osobiste i emocjonalne historie o strachu, miłości, także tej cielesnej, przemocy i ludziach.

Wydawnictwo aktualnie promują trzy single: “Strach”, “Mży” oraz “Wywróciłam się”. Wszystkie są dostępne w serwisach cyfrowych oraz na YouTubie.

Album ukazał się nakładem FONOBO Label i kupicie go za pośrednictwem strony https://www.mtj.pl/

“Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?“, okładka albumu

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów, tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/polachobot.adambaran/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj