“Inni mówią” – Jelsa i nowy singiel w ramach akcji FONOBO Pitcher

0

Do organizowanej przez wytwórnię FONOBO Label akcji FONOBO Pitcher dołączył kolejny zespół. Pochodząca z Warszawy grupa Jelsa zaprezentowała premierowy singiel pt. “Inni mówią”.

Jelsa to warszawski zespół grający indie rocka z elementami indie folk i alt country. Eksperymentuje z organicznym brzmieniem gitar i klawiszy. Śpiewa na głosy o codzienności z przymrużeniem oka. I wyłącznie po polsku. Inspiruje się chicagowską sceną indiefolkową i takimi zespołami jak Wilco, Whitney i Big Thief.

Rezultatem tych inspiracji jest m.in. ich nowy singiel pt. “Inni mówią”. Tego radosnego numeru można posłuchać we wszystkich serwisach cyfrowych. Teledysk do piosenki został opublikowany na kanale YouTube wytwórni FONOBO Label.Członkowie zespołu poznali się w 2018 roku podczas pracy nad musicalem “Wrzenie”. Wspólnie zagrali na festiwalu “Wschody” w Lublinie, zostali finalistami przeglądu Stage4YOU w warszawskim klubie Proxima i supportowali grupę Niemoc podczas koncertu w Warszawie.

W muzyce najbardziej cenią jej wartość emocjonalną oraz możliwość wyrażenia samych siebie za jej pośrednictwem. Poprzez granie tworzą własny świat, w którym każdy dźwięk związany jest z konkretnym wspomnieniem. Nawet nazwa zespołu wzięła się ze słodkiego sentymentu. Jelsa to bowiem miasto w Chorwacji, w którym wokalista zespołu spędził pierwsze wakacje ze swoją dziewczyną.

Premierowy utwór Jelsy ukazał 16 lipca 2020 r. Piosenka nosi tytuł “Inni mówią” i w lekko ironiczny sposób zwraca uwagę na funkcjonowanie młodego pokolenia w dużym mieście. Z jednej strony opisuje wycofanie społeczne oraz introwertyzm, z drugiej pewność siebie i czerpanie z życia garściami. Pojedynkowi dwóch racji towarzyszy zwiewna i dynamiczna warstwa muzyczna.

Nasz pierwszy singiel "Inni mówią" jest już dostępny na wszystkich portalach streamingowych! ???Co inni mówią? Inni…

Opublikowany przez Jelsa Czwartek, 16 lipca 2020

FONOBO Pitcher to projekt skierowany do młodych artystów, którzy chcą wejść ze swoją twórczością na wyższy level. Spośród zgłaszających się wykonawców FONOBO Label wybierze tych, którym wyda profesjonalnie przygotowane single, i którzy być może staną się gwiazdami jednego z najciekawszych wydawnictw muzycznych w Polsce. Laureaci mogą liczyć nie tylko na wsparcie w wydaniu piosenki, ale również w jej wyprodukowaniu. Wytwórnia zapewnia promocję w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz pomoc w stworzeniu jakościowego contentu do social mediów. Wszystkie wypuszczone w ramach projektu single znajdą się w dostępnych na rynku serwisach streamingowych i na playlistach Pitchera.

Akcja trwa do odwołania. Zgłoszenia można wysyłać na adres [email protected] wpisując w tytule „FONOBO Pitcher”. Organizatorzy czekają na gotowe utwory i demówki. Najlepiej w formie niepublicznych linków do SoundClouda lub YouTube’a.

Projektowi patronują Radio Afera, portal Rytmy.pl, podcast Pan od Muzyki oraz Akademia Menedżerów Muzycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here