IAMX już w marcu w Warszawie

268

IAMX już 23 marca wystąpi w Warszawie. Na deskach Progresji artysta zaprezentuje materiał z krążka “AINL”, którego premiera zapowiedziana jest na 2 lutego.

IAMX to artysta nietuzinkowy. Główną inspiracją brytyjskiego wokalisty są obsesje, poczucie wyobcowania, zawikłane związki międzyludzkie, biseksualizm, nietypowy seks, ateizm, śmierć, a w nieoczywistych aluzjach – polityka. Jak twierdzi, nawiązując do twórczości Federico Felliniego, „IAMX to nie glam”, „IAMX jest cyrkiem”.

Na najnowszym krążku znajdziemy dużo elektroniki w połączeniu z rockowym zacięciem oraz Kate von D. AINL to połączenie dźwięku, sztuki wizualnej, makijażu i intymności z niezachwianą frajdą, której fani oczekują, a którą nowicjusze na pewno zostaną uwiedzeni. Album został nagrany i zmiskowany przez Cornera na pustyni w Kalifornii. Nowa produkcja zawiera dziewięć utworów, które pozostają w klimacie alternatywnej elektroniki wzbogaconej wyjątkowym wokalem Corner’a.

Pustynia to biały szum” – wyjaśnia Chris. – „Możesz zatracić się w szczegółach twórczej kreacji i miksowania; towarzyszy Ci tylko cisza.
O współpracy z Cornerem Kat mówi: „Oboje tworzymy, nie dlatego, że chcemy, ale dlatego, że MUSIMY. To co łączy mnie i Chrisa to podejście do procesu twórczego, który jest zarówno torturujący, jak i wyzwalający”.

Koncert IAMX odbędzie się 23 marca 2018 o godzinie 19:00 w klubie Progresja w Warszawie.

Bilety w cenie 100 i 110 zł dostępne na progresja.com.

Więcej o artyście i wydarzeniu przeczytacie na www.facebook.com/IAMXOFFICIAL  i www.facebook.com/events/540937062948843.