Radiohead  w kilka dni od zapowiedzi nowego klipu udostępniło teledysk do utworu “I Promise”. Nagranie zrealizował polski artysta, Michał Marczak.

Singel, znany do tej pory jedynie w wersji koncertowej, studyjnie ukaże się na krążku “OK Computer OKNOTOK 1997 2017“. Płyta wydana z okazji 20-lecia przełomowego dzieła Radiohead w sprzedaży pojawi się 23 czerwca nakładem XL Recordings.

Utwór “I Promise” oprócz wersji studyjnej zyskał również teledysk, którego reżyserią zajął się Michał Marczak, wcześniej odpowiedzialny za obraz do “Identikit” z “A Moon Shaped Pool”, a także teledysk do “Beautiful People” Marka Pritcharda z udziałem Thoma Yorke’a.

Nowa wersja “OK Computer”, oprócz zawartości oryginalnej płyty, przyniesie osiem nagrań ze stron B singli, a także trzy niepublikowane wcześniej utwory: “I Promise”, “Lift” i “Man of War”.

Reedycja albumu “OK Computer (edycja “OKNOTOK”) składać się będzie z utworów:
1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering2
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12. The Tourist

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6. Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made My Millions

Z płyty “OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak “Paranoid Android”, “Karma Police”, “Lucky” czy “No Surprises”. Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z “New Forms” Roniego Size’a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to “A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku. Grupa będzie gościła na tegorocznym Open’erze.

Michał Marczak filmowy fach zdobywał w The California Institute of the Arts w Los Angeles i Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uznanie, także zagranicą, przyniósł mu dokument “Fuck for Forest”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here