Festiwal Soundrive 2017 ogłosił wykonawców

2

Organizatorzy Soundrive ogłosili jedenaście zespołów, które wezmą udział w tegorocznej edycji festiwalu. Wśród nich kapele awangardowe, rockowe i hip-hopowe.

Soundrive Fest to jedno z ciekawszych wydarzeń na letniej scenie muzycznej. Organizatorzy od lat starają się zaprezentować na nim nieznanych szerokiej publiczności, dobrze zapowiadających się młodych artystów, bez względu na wykonywany przez nich gatunek muzyki.

Tegoroczny festiwal stanie w dużej mierze pod znakiem gitary, a na scenie klubu B90 pojawią się:

1Grave Pleasures

Pamiętacie, jak w 2013 roku wszyscy zachwycali się dziwacznym połączeniem Killing Joke, Joy Division i Echo & The Bunnymen w wykonaniu fińskiego Beastmilk? Zespół z miejsca dostał propozycję wydania albumu dla Columbia Records, ale wówczas… rozpadł się. Wokalista i basista postanowili jednak kontynuować wyjątkowe, death rockowe dzieło i tak zrodziło się Grave Pleasures. Ich debiutancki album (“Dreamcrash”) nie spotkał się z ani jedną negatywną recenzją, a zachwytów nie szczędziła publiczność punkowa, metalowa, stonerowa czy po prostu fani nietuzinkowej, alternatywnej muzyki.
Więcej o grupie znajdziecie pod adresem www.facebook.com/gravepleasvres

2Get Your Gun

Romantycznie, tajemniczo, agresywnie i ponuro – duńskie Get Your Gun ma wiele oblicz, którymi oczaruje zarówno fanów Nicka Cave’a, jak i Red Fang. Po znakomicie przyjętym pierwszym albumie (“The Worrying Kind”), grupa pracuje nad kolejnym wydawnictwem, a Soundrive Fest będzie jedną z pierwszych okazji, aby usłyszeć je na żywo.
Więcej o zespole dowiecie się na www.facebook.com/getyourgundk.

3Pill

Po doświadczeniach z wieloma garażowymi kapelami, czworo przyjaciół z brooklyńskiego światka D.I.Y. wreszcie odkryło, że są sobie przeznaczeni. Sukces Pill przyszedł zupełnie nieoczekiwanie, a sam zespół robił wszystko, aby do niego nie dopuścić, sprowadzając swoje istnienie w sieci do absolutnego minimum. Sami muzycy twierdzą, że nie obchodzi ich nic oprócz grania, a na albumie “Convenience” objawia się to połączeniem wściekłego rocka opatrzonego saksofonowym hałasem na podobieństwo The Stooges oraz politycznej satyry.
Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/pilltheband

4Dead

Francuzi nawiązują do twórczości klasyków industrialu oraz EBM typu Nine Inch nails albo Front 242, lecz w autorskim, unikalnym wydaniu. W ich muzyce pobrzmiewają także hałaśliwe naleciałości z shoegazu oraz zimnofalowy nastrój. W dodatku ich występ odbędzie się w hali B64, której surowy klimat spotęguje doznania.
Więcej o zespole przeczytacie na: www.facebook.com/deadbandmusic.

5Cakes Da Killa

Niewielu raperów tak odważnie walczy o prawa człowieka, jak Cakes Da Killa. Obok Le1fa oraz Mykki’ego Blanco jest najbardziej znaną postacią łączącą środowisko hip-hopowe ze społecznością LGBT, ale istotniejsze jest to, że tworzona przez niego muzyka nie musi gonić za wywołującym burzliwe debaty zderzeniem dwóch ideologii. Cakes nawiązuje do east coast hip-hopu lat 90., dodając mu jeszcze więcej przebojowości i emocjonalnego przesłania.

Więcej o artyście przeczytacie tutaj: www.facebook.com/Cakes-Da-Killa-149034035175294

6A/T/O/S

A Taste Of Struggle to duet z Belgii tworzony przez Amos i Truenoysa, których media często przyrównują do Massive Attack czy Portished. Redaktor portalu SputnikMusic napisał o nich: Retro dusza The Fugees i Lauryn Hill leży w sercu tego elektronicznego miksu stylów sięgającego od trip-hopu praz dubstep po jazz czy R’n’B.
Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/atasteofstruggle.

7Lutownica

Legendarny przedmiot, w który niegdyś musiała być wyposażona każda sala prób, bez którego nie można było ruszyć w trasę koncertową, a najlepiej w ogóle było zawsze mieć ją przy sobie – tak w skrócie przeczytacie na stronie festiwalu Soundrive. Lutownicę założyli muzycy między innymi Blue Raincoat, Let The Boy Decide i Low Cut – zespołów z gitarowego podziemia, które w swoim środowisku zyskały rzeszę oddanych fanów. Nie jest to jednak muzyka wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców – każdy zwolennik surowych gitar znajdzie w niej coś dla siebie, o ile ma przynajmniej odrobinę sentymentu dla brzmienia lat 80. i 90.
Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/lutownicateam.

8BNNT

Prawdopodobnie niczego dziwniejszego w polskiej muzyce nie znajdziecie. Niezwykły duet poruszający się na pograniczu performansu, który na scenie używa między innymi… gitary barytonowej wystylizowanej na rakietę. Hałaśliwa uczta dla uszu i oczu.
Więcej o grupie na: www.facebook.com/bnnt.

9Not Pretty Enough

Tajemniczy zespół, o którego członkach niewiele wiadomo. Nie przeszkodziło im to jednak zwrócić na siebie uwagę mediów po opublikowaniu zaledwie jednego, znakomitego utworu “Hard Believer”. Ich debiutancki album będzie jednym z najciekawszych wydarzeń w polskiej muzyce w 2017 roku.
Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy na www.facebook.com/notprettyenough.

10Rara

Projekt Rafała Skoniecznego, wcześniej muzyka Hotelu Kosmos, w którym podejmowane są bardziej stonowane, folkowe inspiracje. Zeszłoroczny album “W//\TR” otrzymał znakomite recenzje, a utwór “Przynieś to z nocy” (z gościnnym udziałem Oli Bilińskiej) otrzymał Palnik za Utwór Roku podczas Doków 2016.
Więcej przeczytacie na www.facebook.com/rarawiatrr.

11Mayatri

Didgeridoo, drumla, kalimba, nastrojowa muzyka w etnicznej stylistyce, a wszystko to nie z odległego kraju, lecz z trójmiejskiego podwórka. Duet Mayatri sprawi, że hala B64 zmieni się w wyjątkowe, magiczne miejsce.
Po szersze informacje o zespole zapraszamy na www.facebook.com/mayatriband.

https://youtu.be/2pP6RAxNBJw

Pamiętajcie, że Soundrive Fest odbywać się będzie w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.

Karnety na imprezę kosztują obecnie 80 zł, a w dniu festiwalu 100zł. Bilety kupicie tylko za pośrednictwem tickets.soundrive.pl.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here