Dub Mass XXIX w Protokulturze

0

Na poprzednich dubowych mszach od basu Pandadread Sound System drżały fundamenty postoczniowej hali 29B. W tym roku fundamenty zadrżą jeszcze bardziej.

To już 29 edycja imprezy, więc musi być konkretnie! Zostaniecie powaleni na kolana przez dwa unikalne brzmienia, dwa odmienne style i dwa razy więcej mocy! I to nie są czcze pogróżki.

W piątek, 19 maja 2017 na jednym parkiecie zagrają aż dwa sound systemy ciężkiego kalibru! Po jednej stronie sali, lokalny reprezentant, nieustraszony tropiciel agentury systemu instytucjonalnej przemocy – Pandadread Sound System. Po drugiej, warszawski mistrz wagi ciężkiej, świętujący w tym roku swoje dziesięciolecie – Roots Revival Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

Dub Mass XXIX odbędzie się 19 maja 2017 o godzinie 22:00 w klubie Protokultura w Gdańsku.

Bilety w cenie 20 zł (osoby bezrobotne z aktualnym papierem z PUP – 10 zł) dostępne w kasie klubu.

Roots Revival Hi-Power Sound System to projekt, którego głównym celem jest promocja kultury soundsystemowej w Polsce i na całym świecie. Projekt rozwija się z dnia na dzień, tak by w miarę możliwości prezentować muzykę roots & culture w jak najlepszych do tego warunkach. Roots Revival to przede wszystkim sporo grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji jaką dla nich wszystkich jest muzyka roots/dub. Nigdy się nie zatrzymują, wciąż się rozwijają, pod znakiem roots&culture nieustają w promowaniu soundsystemowego grania i muzyki roots/dub w Polsce już od 10 lat.
Więcej o projekcie przeczytacie na www.rootsrevival.org.

Pandadread Soundsystem to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Przez ponad 10 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku stali się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Więcej o Pandadread Soundsystem znajdziecie na www.pandadread.reggaenet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here