Piękna i agresywna. Gitara ESP LTD TL-6Z

0

Wszyscy doskonale wiemy, że gitara akustyczna najczęściej nigdy nie zastąpi nam starego poczciwego elektryka wiszącego na ścianie. Jednak ESP postanowiło zrobić krok naprzód i przekonać nas, że może być inaczej.

Gitara ze stajni ESP o modelu TL-6Z to tak naprawdę siostrzane LTD o niebywałych parametrach brzmieniowych.
THINLINE SERIES GUITARS to linia, którą od wielu lat kultywuje marka ESP. Gitary te przede wszystkim zbliżyły się znacząco do ergonomii swoich elektrycznych odpowiedników.
Bardzo cienkie pudło rezonansowe, wąski gryf i niewielkie rozmiary, dają poczucie gry na elektryku mimo, że pod palcami mamy świetnie brzmiące klasyczne pudło rezonansowe.
Klasyczne, może w tym przypadku nie jest zbyt trafionym nazewnictwem, gdyż instrumenty te, zamiast owalnego otwory rezonansowego mają otwór w kształcie łezki.

Do głównych zalet należą materiały z jakich wyprodukowano instrument.
Prezentowany przez nas model TL-6Z posiada mahoniowe body i top z arcydrogiego drewna zebrano. Drewno to posiada przepiękny rysunek, ale i również genialne właściwości akustyczne.
Gitara brzmi soczyście, aczkolwiek dość ostro, jak na gitarę z charakterem przystało.
Instrument okraszono znaczącą dozą elektroniki w postaci Fishman TL-3 Preamp w/ Onboard Tuner oraz przetwornikami Fishman SONICORE Pickup.

Więcej dowiecie się na stronie producenta www.espguitars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here