Debiutancki album Cassia, „Replica” już dostępny

0

Na początku kwietnia na półki sklepowe trafił debiutancki krążek grupy Cassia. Muzyka brytyjskiego trio to wulkan czystej, optymistycznej energii.

Cassia, “Replica” – okładka albumu

Cassia, to trójka chłopaków z okolic Manchesteru, którzy w swoją muzyką reprezentują nurt tropical indie pop. Naturalnie płynąca z ich wnętrza kombinacja beztroskich tekstów, radosnych melodii i wciągających refrenów, sprawia, że są obecnie jednym z najjaśniejszych brytyjskich młodych talentów. W swojej twórczości nie uciekają od porównań do Foals, Beirut, czy Vampire Weekend. Jako największe inspiracje wskazują ikony americany, Paula Simona, czy afrykańskiego afrojazzu – Felę Kuti i Ebo Taylora.

Największy wpływ na brzmienie tej grupy mają podróże najbliższych członków rodziny lidera i gitarzysty, Roba Ellisa. Jego dziadek i ojciec udokumentowali lata spędzone na eksploracji Czarnego Lądu kolekcją płyt z różnych regionów Afryki. Ellis zarówno w ich zbiorach, jak i we własnych poszukiwaniach, odkrywał muzykę z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych z wielu rejonów świata – od Kongo po Kubę. Taką różnorodność można odnaleźć na krążku „Replica”. Cassia ma w swojej twórczości siłę optymizmu, której nie oprze się żaden słuchacz. Każdy utwór tym debiucie brzmi, jak potencjalny wakacyjny hit.

Płyta dostępna jest na wszystkich serwisach streamingowych: http://orcd.co/cassiareplica

Nowy materiał Cassia promować będzie również w Polsce! Grupa przyjedzie do Warszawy z debiutanckim albumem „Replica”. Ten wielobarwny brzmieniowo koncert odbędzie się już 10 września w warszawskim BARdzo Bardzo.

Data: 10.09.2019
Miejsce: BARdzo Bardzo, Warszawa

Bilety w cenie 49zł są dostępne na www.fource.pl, www.goout.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletomat.pl, www.going.pl, www.empikbilety.pl oraz we wszystkich sklepach sieci Empik.

Więcej o grupie na www.facebook.com/wearecassia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here