Closterkeller promuje nowy album. Zapraszamy na koncert do Wrocławia

0

Closterkeller to czołowy przedstawiciel gotyckiego rocka na polskiej scenie muzycznej. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych także i poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy.

W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimno falowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco “zakręconego” pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

Zespół ma w dorobku już 15 płyt (w tym 9 pełnowymiarowych albumów studyjnych i 2 koncertowe wydawnictwa DVD). Dwa ostatnie albumy “Aurum” (2009) i “Bordeaux” (2011) wydane przez Universal Music Poland zyskały entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej. We wszystkich najważniejszych gazetach rockowych zdobywały najwyższe oceny.

W trasie koncertowej zespół promować będzie nadchodzący krążek “Viridian”, którego premiera planowana jest na wrzesień 2017r.

Koncert Closterkeller odbędzie się 12 listopada w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu.

Bilety w cenach: 35 zł – do 15.09, 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu, dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/closterkeller.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj