Amerykańska grupa Algiers, słynąca z niestandardowego połączenia eksperymentalnego rocka z post-punkiem i elementami muzyki gospel, zaprezentowała utwór z nadchodzącego krążka.

Piosenka zatytułowana “Cleveland” zapowiada album “The Underside Of Power”. Za produkcję longplaya odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn (Sunn O)))). Efektem tej współpracy stało się dzieło, łączące południowy rap z północnym soulem i muzyką gospel oraz tak odległymi gatunkami jak IDM, industrial, grime i italo. Premiera płyty już 23 czerwca.

“The Underside Of Power” jest następcą debiutu z 2015 roku. W 2016 roku Algiers wystąpili w Polsce na Kraków Live Festival.

Brzmienie Algiers często określane jest jako “dystopijny soul” ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią – są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości.

Więcej o Algiers znajdziecie na www.facebook.com/Algierstheband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here