City Sounds Showcase, czyli „Kobiety mają głos!”

0

Ania Kłys, MIN t, Rosalie i zespół Jabłonka – oto goście jednodniowego City Sounds Showcase. Impreza zorganizowana pod hasłem „Kobiety mają głos!” odbędzie się już 22 kwietnia w Starym Klasztorze.

Cykl City Sounds, czyli imprezy z ambitną muzyką klubową, to znana już we Wrocławiu marka koncertowa. Pojawiła się w październiku 2011 roku, rozpoczęli go Submotion Orchestra, islandzki GusGus i legenda acid jazzu, Us3. Od tego czasu regularnie pod tym szyldem grają polscy i zagraniczni eksplorujący hip hop, trip hop, soul, elektronikę, ambitny pop, taneczną mieszankę klubowych rytmów, jazzu i niezbyt inwazyjną alternatywę. W ubiegłym roku pierwszy raz zorganizowano City Sounds Showcase, czyli prezentację kilku młodych artystów kojarzonych z cyklem.

22 kwietnia czeka nas kolejna odsłona tego wydarzenia. Będzie wyjątkowa, bo zawładnie nią tylko płeć piękna. Na koncercie „Kobiety mają głos!” wystąpią Ania Kłys, MIN t, Rosalie i zespół Jabłonka, którego frontmanką jest Pola Chobot.

Ania i Martyna
Pierwsza promuje swój solowy debiut, wydany w ubiegłym roku krążek „Kłys01”. Pytano ją o niego już w 2011 roku, gdy dostała się do etapu domów jurorskich w programie X-Factor i rok później, zaśpiewała na płycie Krzysztofa Kiljańskiego „Barwy Kofty”. Pochodząca ze Zgorzelca wokalistka nawiązała też współpracę z grupą Shivers, koncertuje nie tylko we Wrocławiu, w którym mieszka, współpracuje z wieloma muzykami. Na „Kłys01” postawiła na elektro pop z klimatem i nietuzinkowymi pomysłami, oprawiła w niego kobiece, osobiste opowieści o samodoskonaleniu, stracie i miłości. Chcąc lepiej wprowadzić słuchaczy w swój świat umieściła między piosenkami krótkie, wokalno-instrumentalne skity.

Z kolei na downtempo, neo-soulowy groove i energię współczesnej elektroniki i hip hopu stawia MIN t, czyli Martyna Kubicz, kompozytorka, producentka i wokalistka z Wrocławia, studentka II roku berlińskiego BIMM Institute. Karierę zaczęła niespełna trzy lata temu: śpiewa, komponuje, nagrywa instrumenty i produkuje numery. Zauważyli ją organizatorzy koncertów: supportowała GusGus, Vitalica, Angel Haze, HVOB i Xxanaxx, odwiedziła festiwale Open’er, Wooded, Soundrive, Gamma, Spring Break, berliński Rixpop, Reeperbahn w Hamburgu i Loftas w Wilnie. Mini-album „Turn the Lights Down” wydała sama w wersji cyfrowej w internecie, pracuje nad pełnowymiarowym krążkiem.

Rosalie i Pola
Z Berlinem związana jest też Rosalie: stamtąd pochodzi, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W muzyce łączy inspiracje brzmieniem amerykańskiego r’n’b i hip hopu lat z lat 80. i 90. z nową elektroniką. Pierwszy singiel artystki, czyli „This Thing Called Love” spotkał się z dobrym przyjęciem szybko przekraczając liczbę 20 tys. wyświetleń na YouTube. Kolejne utwory („Watching You” z Mentalcutem i solowe „Do It Right” i „123”) zaowocowały zainteresowaniem mediów i pierwszymi występami na żywo. Pod koniec zeszłego roku portal Brand New Anthem uplasował Rosalie w pierwszej trójce najlepiej zapowiadających się polskich artystów 2016, a już w lecie usłyszymy ją na Open’erze.

Listę kwietniowego City Sounds Showcase uzupełnia wrocławski zespół Jabłonka. „To piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności, bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, aksamitny wokal. Muzyczne poletko dzieci lat 80. i 90., które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć” – tak piszą o sobie. Debiutowali 18 grudnia 2015 roku w klubie Bogart, na koncercie organizowanym przez PR III Polskiego Radia jako support Kasi Nosowskiej. Wokalistką tego grającego mieszankę trip hopu, alternatywy elektroniki i popu składu jest Pola Chobot.

Koncert “Kobiety mają głos!” odbędzie się 22 kwietnia 2017 o godzinie 20.00 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Bilety w cenie 15 zł – 50 szt. wyłącznie na rezerwacje: [email protected], 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu, miejsca siedzące (balkon): 35 zł.
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here