Rewelacyjne aranżacje, ciekawy wokal, dobre teksty – to cechy charakteryzujące zespół Mięta.

Ta młoda łódzka grupa stara się łamać wszelkie stereotypy – chce pokazać, że płeć nie ma wpływu na jakość tworzonej muzyki. Tu nie ma parytetu, a rola kobiety nie jest sprowadzona tylko do wokalistki. W Mięcie dziewczyny stanowią większość.

Wokalistka, gitarzystka, basistka, perkusistka oraz gitarzysta udowadniają, że polskie grupy nie odbiegają poziomem od znanych zespołów zagranicznych. Chociaż Mięta istnieje od niedawna, nagrała EPkę pt. „Cieplej”, która zdobyła bardzo pozytywne recenzje krytyków. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz udział w festiwalach.

Ada, Kalina, Kuba, Daria i Kasia są studentami i absolwentami wydziałów jazzu na akademiach muzycznych. Starają się nie określać gatunku muzyki, którą tworzą, jednak z pewnością można powiedzieć, że zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, obecna jest pewnego rodzaju świeżość, a zarazem melancholia. Czasami przybiera ona formę łagodnych melodii, a czasem jej punkt kulminacyjny stanowi głośne, gitarowe “uderzenie”. Jedną z cech łączących utwory Mięty są teksty w języku polskim.

Zespół występuje w składzie:
Ada Rusinkiewicz- wokal
Jakub Jung- gitara elektryczna
Daria Płusa- gitara basowa
Katarzyna Gabinowska- perkusja
Kalina Kieszniewska- gitara elektryczna

Więcej o zespole znajdziecie nawww.facebook.com/MietaZespol.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here