Tonsil Altus 280 już dostępny!

0

Prototyp Altus 280 producenci zaprezentowali już dobrych kilka miesięcy temu. Dopieszczony niemal do ideału model trafił w końcu do sprzedaży, poszerzając rodzinę legendarnej serii Altus.

Wizualnie Altus 280 jest mniejszym bratem modelu 380. Tak samo, jak w przypadku starszego modelu, oko cieszy wykończenie z charakterystycznym układem głośników, które okalają pierścienie wykonane z aluminium. Zastosowany przy tym modelu lakier satynowy (pomiędzy matowym a w pełnym połysku) dodał kolumnie interesującego wyglądu, który prawdopodobnie przypadnie do gustu nawet tych bardziej wymagających. Solidnie wykonana, wzmocniona skrzynia ze zwężającymi się ku tyłowi masywnymi ściankami bocznymi redukuje nie tylko wibracje, ale również odbicia sprzyjające powstawaniu niepożądanych fal stojących wewnątrz komory akustycznej.

Specjalnie do tego modelu zaprojektowano nowy głośnik niskotonowy o średnicy 25 cm.
Zarówno w kwestii dolnego resoru oraz górnego gumowego zawieszenia, głośnik niskotonowy ulokowany w specjalnie przygotowanej skrzyni, jest w stanie odtworzyć głęboki, dobrze kontrolowany bas z nienaganną, naturalną barwą.
Głośnik średniotonowy jest natomiast sprawdzoną, legendarną jednostką, bazującą na membranie wykonanej z czystej prasowanej celulozy oraz udoskonalonym piankowym zawieszeniu
Zakres wysokich tonów odtwarza wyspecjalizowana tytanowa kopułka chłodzona płynem ferromagnetycznym i wyposażona w silny układ magnetyczny.

Kolumny Altus 280 bazują na zupełnie nowym projekcie odnośnie zwrotnicy dzielącej pasmo na poszczególne głośniki – skupiono się przede wszystkim na poprawie korelacji fazowej między głośnikami, a także doborze charakterystyki tłumienia filtrów w celu uzyskania jak najlepszego rozkładu efektywności oraz mocy między poszczególnymi głośnikami. Przekłada się to na spójny, harmonijny i przede wszystkim zrównoważony dźwięk.

Pojedyncza kolumna dostępna jest w cenie 2499zł.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.tonsilproducent.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here