Caspian powraca do Polski

0

Po blisko czteroletniej przerwie amerykańska grupa Caspian powraca do Polski. Zespół wystąpi już 11 sierpnia w poznańskim klubie Pod Minogą!

Post-rockowy zespół od 2005 roku zagrał ponad 800 koncertów, odwiedzając przy tym ponad 40 krajów na 4 różnych kontynentach. Caspian często gościł również w Polsce, gdzie zawsze był świetnie przyjmowany przez fanów. Ostatni ich koncert odbył się w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Tym razem grupa odwiedzi stolicę Wielkopolski.


KTO: Caspian
KIEDY: 11.08.2019 g. 19:00
GDZIE: Poznań / Pod Minogą

Bilety dostępne w wariantach:
55 zł – www.winiarybookings.pl
60 zł – www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl, www.ticketos.pl, Media Markt, Empik
70 zł – w dniu koncertu

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Winiary Bookings.


Caspian to post-rockowy zespół założony jesienią 2003 w Beverly, w stanie Massachusetts. W większości numerów grupy nie usłyszymy wokalu. Czasami grają ciężko, a innym razem bardzo delikatnie natomiast ich dźwięki zawsze płyną prosto z serca. W pierwszym roku swojego istnienia zespół koncentrował się na komponowaniu i nagrywaniu materiału na demo, grając jednocześnie nieliczne koncerty (w tym jako support japońskiej legendy
Mono). W 2005 roku muzycy podpisali kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią Dopamine
Records, nakładem której w listopadzie tego samego roku wydane zostało pierwsze EP zespołu, zatytułowane “You Are the Conductor”.

Rok 2006 muzycy rozpoczęli od trasy koncertowej po północnym wschodzie Stanów
Zjednoczonych, by następnie wyruszyć w pierwszą, dwumiesięczną, liczącą 28 występów trasę koncertową po całym kraju. W sierpniu 2006 roku zespół wraz z Ethanem Dussault (basistą zespołu Garrison) rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu “The Four Trees”. Podczas drugiej trasy koncertowej po Stanach (wrzesień 2006) Caspian własnym nakładem wydał swoją drugą EPkę „Tour EP”, a w trakcie trasy w 2007 roku formacja powiększyła się o trzeciego gitarzystę, Erina Burke-Morana ( ex-The Fly-Agaris Sky). Wspomniany, pierwszy album grupy “The Four Trees” wydany został 10. kwietnia 2007 roku przez Dopamine Records w Stanach Zjednoczonych, w Europie zaś w lipcu 2008 roku przez Make My Day Records. Kolejny album Caspian „Waking Season” ukazał się w roku 2012 i został uznany albumem roku według Spin Magazine. Krążek ten prezentował nieco delikatniejszą stronę Caspian.
Ostatni wydany we wrześniu 2015 roku album “Dust & Disquiet” jest najbardziej różnorodnym dziełem w dorobku Amerykanów. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy.

Więcej o zespole na www.facebook.com/CaspianTheBand

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj