Carach Angren i Wolfheart latem w warszawskiej Proximie

0

Elektryzujące info dla wielbicieli morderczych brzmień i zespołów rodem z horroru! Holenderska grupa Carach Angren zawita 12.07.19 do warszawskiego klubu Proxima w towarzystwie Wolfheart.

Holendrzy w trasie koncertowej promują swój ostatni album, „Dance and Laugh amongst the Rotten” wydany nakładem Season of Mist.


KTO: Carach Angren + Wolfheart
KIEDY: 12.07.2019 / g.20:00
GDZIE: Klub Proxima Warszawa
BILETY: 69Winiary Bookings // 74Biletomat, Eventim, Ticketmaster // 80 – w dniu koncertu

Organizatorem koncertu jest Agencja Winiary Bookings.
Więcej o wydarzeniu na www.facebook.com/events/228898061332362.


CARACH ANGREN to holenderscy przedstawiciele horror metalu. Na swojej najnowszej płycie malują muzyczne obrazy, które z łatwością łączą niesamowitą głębię Rembrandta z wirującymi kolorami Van Gogha i zupełnym szaleństwem Boscha. Carach Angren wykorzystali wszystkie kolory dźwięków ze swojej palety, aby uzyskać olśniewający efekt. Znakiem rozpoznawczym ich gitar jest tworzenie ostrych melodii i złowrogich pejzaży dźwiękowych, które pięknie kontrastują z wystawnymi klawiszami i majestatycznymi orkiestracjami. To, że Till Lindemann (RAMMSTEIN) i Peter Tägtgren (PAIN) odwołali się do talentu kompozytorskiego Clemensa “Ardek” Wijersa jest wymownym znakiem jego wyjątkowej znajomości rzemiosła. Kolejny kontrapunkt sygnowany jest przez ostry, chrapliwy i wrzeszczący wokal Seregora. A całość dopełnia Namtar, który stał się nieubłaganą siłą napędową z jego biciem serca i skomplikowanymi partiami bębnów. Każdy utwór na tym albumie jest punktem kulminacyjnym sam w sobie, a połączenie “Dance and Laugh amongst the Rotten” po prostu błyszczy.

Z materiałem z najnowszego albumu, Carach Angren powracają do „czystego” storytellingu z epizodami, które koncentrują się na dziewczynce grającej zbyt długo z planszą Ouija. Holendrzy przesunęli swój bezwstydnie teatralny styl na nową, intensywną wysokość.

Więcej o zespole na www.facebook.com/carachangren.


WOLFHEART to fiński melodyjny death metal. Zespół istnieje od 2012 roku, ale na pełnych obrotach zaczął działać dopiero od 2014 roku, kiedy to Tuomas Saukkonen porzucił wszystkie swoje dotychczasowe projekty muzyczne (Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace czy RoutaSielu), aby skupić się na Wolfheart. Ich debiutanckim albumem było „Winterborn”, które Saukonnen skomponował, nagrał i wydał samodzielnie, jedynie z gościnnym udziałem Miki Lammassaariego (gitarowe solówki). Od tamtego czasu lider zebrał pełen skład, wydali album „Shadow World” w 2015 roku i ruszyli w trasę. Sporo koncertowali, do dziś zaliczyli wiele dużych festiwali jak np. Dark Troll Festival, Wacken Open Air, Brutal Assault, Summer Breeze czy Bloodstock. W międzyczasie rok 2017 przyniósł album „TYHJYYS” pod egidą Spinefarm Records i trasę koncertową z Insomnium i Barren Earth. Natomiast przełomowy był bez wątpienia rok 2018, kiedy zespół zasilił szeregi Napalm Records i wydał swój czwarty album „Constellation of the Black Light”. Właśnie ten materiał jest wciąż promowany przez fińskich metalowców.

Więcej o grupie na www.facebook.com/WolfheartRealm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here