Batushka i Obscure Sphinx w kwietniu w B90

0

Krótko przed końcem kwietnia do Gdańska zawitają Batushka i Obscure Sphinx. Ich występ będzie prawdziwą uczta dla fanów ciężkiego i jednocześnie alternatywnego brzmienia.

Dwa polskie zespoły metalowe już 27 kwietnia wystąpią na scenie gdańskiego klubu B90.

BATUSHKA to grupa z pogranicza black metalu, doom metalu i… muzyki cerkiewnej. Brzmi dość zaskakująco, ale jak się okazuje mariaż piekła i nabożeństwa cerkiewnego naprawdę robi wrażenie. Black metal, doom metal pożenione są z cerkiewnymi śpiewami męskiego chóru to istne mroczne misterium.
Malkontenci przewidywali, że żywot tego zespołu nie potrwa długo, ale ich przewidywania nie sprawdziły się. Batushka po wydaniu jedynej jak na razie płyty „Litourgiya” nie dość, że zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, to stała się częścią lineupu niejednego prestiżowego metalowego festiwalu w Europie (chociażby Brutal Assault), a także nieprzeznaczonego dla stricte metalowej publiczności (OFF Festival). A przed wciąż okrytym nimbem tajemniczości zespołem w 2018 roku występ, chociażby na Inferno Festival u boku Emperor czy Obituary.

Więcej o zespole na www.facebook.com/Batushkaband

OBSCURE SPHINX to warszawska grupa, która na scenie istnieje już od 10 lat. Dzieląc pasję z obowiązkami zawodowymi, zespołowi udało się  stworzyć nie tylko ciekawy styl, będący połączeniem post metalu, post rocka, doomu oraz szeroko pojętej alternatywnej elektroniki, lecz również przyzwyczaić publiczność do tego, że koncerty zespołu są wyjątkowym wydarzeniem estetycznym, ze względu na tworzone przez wokalistkę kreacje. Warto wspomnieć, że nagrodzono Obscure Sphix jako najlepszego debiutanta na „Summer Breeze Open Air”. Na koncie kapela ma trzy płyty: wydaną w 2011 roku debiutancką „Anaesthetic Inhalation Ritual”, znakomitą „Void Mother” z 2013 roku, a dyskografię zamyka ozdobione okładką Mario Duplantiera z Gojiry wydawnictwo „Epitaphs” z 2016 roku, nagrane w całości na żywo.

Więcej o grupie na www.facebook.com/obscuresphinx.

Koncert Batushka i Obscure Sphinx odbędzie się 27 kwietnia 2018 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 55 zł do kupienia na tickets.soundrive.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj