Baranovski śpiewa Billie Eilish

0

Baranovski opublikował w sieci swoją interpretację piosenki “Bellyache” z repertuaru Billie Eilish. Utwór miał być jedną z muzycznych niespodzianek na aktualnie odwołanych wiosennych koncertach.

Niestety, w związku z wybuchem pandemii koronawirusa tylko nielicznym jak na razie udało się usłyszeć na żywo jak autor nominowanej do Fryderyka przebojowej płyty “Zbiór” i jego zespół, poradzili sobie z hitem młodej amerykańskiej gwiazdy. Stąd decyzja, aby “Bellyache” w wykonaniu Baranovskiego udostępnić wszystkim jego fanom.

“Bellyache” to singel Billie Eilish, który znalazł się na wydanej przez nią w 2017 roku debiutanckiej EP-ce “Don’t Smile At Me”.

Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Billie Eilish?

Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny. Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej – nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy.
– opowiada Baranovski.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album Baranovskiego “Zbiór”. Znalazły się na niej przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór”, “Czułe miejsce” czy opublikowany ostatnio razem z teledyskiem “Sam”.

Więcej o artyście na https://www.facebook.com/baranovskimusic/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here