30-lecie “Kawalerii Szatana” Turbo w Poznaniu

0

Jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy wyrusza na trasę pod szyldem, na której zespół wykona w całości materiał z kultowego krążka „Kawaleria Szatana” w trzydziestą rocznicę ukazania się pamiętnego albumu jak również obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku  grupy i wszystkie hity.

Zarejestrowana na przełomie 1985 i 1986 roku Kawaleria Szatana była dla grupy Turbo i polskiej muzyki heavy metalowej wielkim przełomem. Legendarna płyta po dziś dzień uchodzi za kamień milowy w historii dokonań ciężkiej muzyki metalowej we wschodniej Europie i jest powszechnie uważana przez krytyków i fanów za najlepszą i najważniejszą heavy metalową produkcję lat 80. w Polsce. Płyta ukazywała Turbo w najlepszym metalowym wydaniu – stawiające na świeże i niebanalne pomysły, profesjonalne i muzycznie skupione, egzekwujące poszczególne riffy z doskonałym rezultatem.

Dziś po trzydziestu latach od premiery Kawalerii chcąc upamiętnić ten szczególny okres w historii polskiej muzyki metalowej muzycy Turbo postanowili wykonać kultowy materiał w całości od początku do końca na nadchodzących koncertach, co nastąpi po raz pierwszy w historii w ramach koncertowego tournee zespołu.

Gościem specjalnym na całej trasie Back To The Past będzie znakomita formacja Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego – coraz bardziej zaznaczająca swoją pozycję na mapie klasycznego heavy metalu w Polsce.

Koncert odbędzie się 14 stycznia o 19:00 w klubie Blue Note w Poznaniu.
Bilety w cenach od 35zł do 55zł dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line – www.bluenote.bilety24.pl.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o koncercie Turbo i zespołach towarzyszących, zapraszamy na stronę klubu Blue Note.

Oficjalne profile Turbo znajdziecie na www.turbo.art.pl i www.facebook.com/pg/Turbo.Band.official

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here