[01-02/08/2020] ECHOPLEX Techno Masterclass – Druga Polska Edycja w Bydgoszczy!

0

Techno Masterclass, Soleil Bookings oraz Klub Mózg łączą siły, aby krzewić wiedzę o TECHNO! Przy współpracy z Soleil Records – jedną z najdłużej działających polskich wytwórni muzyki elektronicznej w Europie, przygotowali dla Was 2-dniowe warsztaty tworzenia muzyki TECHNO!

Próbujesz tworzyć swoje utwory techno ale nie potrafisz ich dokończyć? Robisz swoją muzykę, jednak nie jesteś z niej zadowolony? Nie wiesz jak znaleźć odpowiednia równowagę pomiędzy stopą a basem? Chcesz udoskonalić swój własny warsztat i wypracować efektywny work-flow? Chcesz dowiedzieć się z jakich urządzeń oraz wtyczek korzystają producenci Techno?

Tworzysz swoje produkcje ale chcesz dowiedzieć się jak powstały pewne ważne kawałki lub płyty Echoplexa oraz Post Scriptum dla kluczowych wytwórni Techno na świecie jak Ostgut Ton, Infrastructure, Synewave czy tea M_nus?

Próbujesz mixowania kawałków swoimi własnymi siłami i chcesz zgłębić wiedzę o różnych technikach mixu, sub-mixu jak i pre-mixu oraz dowiedzieć się na jakich etapach pracy studyjnej możesz je zastosować?

Jedziemy dalej… 😉

 • Masz gotowe kawałki i chcesz je prezentować na żywo, lecz nie wiesz jak
  to zrobić?
 • Grasz “live” i chciałbyś polepszyć swój warsztat? Wypracować odpowiedni
  set up?
 • Chcesz poznać kreatywne strategie rozwoju artystycznego Mmap, SMART oraz
  Balance W?
 • Chcesz poznać tajniki dj-owania oraz kluczowe kwestie związane z
  mixowaniem, które będą tworzyły silne podstawy do lepszego tworzenia
  swojej własnej muzyki?
 • A może po prostu interesujesz się muzyką techno, ale nie masz pojęcia o jej produkcji a chciałbyś zacząć tworzyć swoje utwory?

Jeżeli “TAK!” było Twoją odpowiedzią na którekolwiek z pytań to znaczy, że ECHOPLEX Techno Masterclass jest przeznaczone właśnie dla Ciebie!

W programie między innymi:

 • Warsztaty oraz wykłady poświęcone produkcji techno
 • Pokazy, ćwiczenia praktyczne, prezentacje, demonstracje,
 • Analizy przypadkow, wglebienie się w archiwalne sesje muzyki techno
 • Analiza sesji abletonowych templetow oraz set upow.
 • Demonstracje surowych produkcji oraz ich mix downu.
 • Koncert elektroniczny & Event oraz Synth Jam
 • Konkursy
 • Feedback session
 • Panel dyskusyjny oraz QA

Podczas tych intensywnych warsztatów Echoplex poprowadzi Cię przez: nagrywanie, produkcje, projektowanie dźwięku zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu oraz przygotowanie i zagranie swojego własnego live actu. Djowanie. Podzielimy się z Tobą tajnikami naszej wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu studyjnym oraz scenicznym. To aktualnie chyba jedyna szansa aby nabyć tego rodzaju wiedzę w praktyczny sposób oraz nauczyć się tworzyć muzykę z wykorzystaniem nowoczesnych, a także klasycznych technologii.

Podczas warsztatów zaplanowani będą także goście specjalni, którzy podczas Afterclass zagrają live akty jak i dj sety.

BILETY:

CZAS TRWANIA:

 • sobota: 13:00-19:00
 • niedziela: 12:00-18:00

MIEJSCE:

 • Klub MÓZG, Bydgoszcz, ul. Parkowa 2

Strona wydarzenia na FB:

Więcej szczegółów
https://technomasterclass.com
https://www.facebook.com/peterechoplex

W ubiegłym roku zostaliśmy zaproszeni na pierwszą edycję Echoplex Techno Masterclass, które odbywały się w Gdańsku. Udało nam się przygotować krótką relację z jednego dnia warsztatowego, do którego skrót video poniżej:

Prowadzący: Echoplex – Soleil / Synewave / ARTS / Soma – Glasgow. Kompozytor, producent, realizator dźwięku, DJ, właściciel wytwórni Soleil Records.

Echoplex, będący ostoją kręgów techno na całym świecie od ponad 30 lat, zyskał reputację jednego z najbardziej unikalnych artystów muzyki elektronicznej w różnych stylach i aliasach.

Zainspirowany ścieżką dźwiękową do takich filmów jak Space Odyssey 2001, TRON czy Gwiezdne wojny, w bardzo młodym wieku zainteresował się światem dźwięków elektronicznych. Uczęszczał do szkoły muzycznej F. Chopina w Warszawie, gdzie grał na perkusji i śpiewał w chórze gregoriańskim.

Echoplex miał szczęście, że w czasach, gdy Polska była podzielona przez żelazną kurtynę, wyruszył w świat, zaczynając od Włoch, gdzie w wieku 13 lat został rezydentem klubu, po 2 latach przekroczył ocean i wylądował w Windsor (obok Detroit).

Echoplex, znajdując partnera w zaprzyjaźnionym techno Damonie Wildie, zaczął wydawać single w legendarnej wytwórni Synewave Records, w tym w ramach wspólnego projektu Niteworks.

Na początku 2000 roku nadszedł właściwy czas, aby Echoplex zainicjował swój własny label, Soleil Records, wydajac swoją własną EP-kę The World Energy. Później powracając z „This Is My Techno Melody” i The Solar Experience, Echoplex połączył rave w stylu lat 90. z precyzją możliwą tylko dzięki nowoczesnym technikom produkcji.

Dzięki dyskografii obejmującej teraz potrójne cyfry w takich wytwórniach jak Soleil, Synewave, ARTS i Soma, Echoplex koncertował w całej Europie, Azji i obu Amerykach, bujając tłumy festiwalowe i masywne klubowe noce. Jako jeden z nielicznych występował wielokrotnie w legendarnych Berghain i Tresor. Był również słyszany na festiwalu Creamfields, Awakenings,
Audioriver, Atonal, żeby wymienić tylko kilka.

Teraz, jako profesjonalny i certyfikowany trener, przenosi swoje umiejętności i zdobytą wiedzę na kolejną falę artystów techno na całym świecie. Specjalizuje się w projektowaniu dźwięku i występach na żywo (i pomimo wielu lat pracy w tej dziedzinie, ciągle pracuje nad  doskonaleniem własnych technik).

W 2019 roku założył Soleil Bookings, którego głównym celem jest reprezentowanie międzynarodowych artystów, organizowanie wydarzeń i koncertów, a także organizowanie szkoleń i specjalnych warsztatów w formie Masterclass. Obecnie mieszka w Szkocji i przygotowuje krótką letnią trasę koncertowa z wyjątkowymi występami i warsztatami, które
zostaną wkrótce ogłoszone.

UWAGA!!!

Chcesz wygrać karnet na warsztaty ECHOPLEX Techno Masterclass w Bydgoszczy? Zapoznaj się z treścią poniższej ulotki i posłuchaj co ma do powiedzenia Echoplex!

Zastanawiasz sie czy wpasc na warsztaty Echoplex Techno Masterclass – II Polska Edycja | Bydgoszcz ? Mam dla Was swietna okazja aby wziac w nich udzial plus o wiele wiecej! Zapraszam. Echoplex

Opublikowany przez Petra Sliwinskiego Czwartek, 16 lipca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj